Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak odnaleźć się po przegranych wyborach w nowej rzeczywistości?

Facebook Twitter

To pytanie zadają sobie prezydenci, burmistrzowie i wójtowie którzy żegnają się ze stanowiskami. My zapytaliśmy także o ich plany na najbliższą przyszłość.

Prezydent Rybnika Adam Fudali, jak sam mówi, czuje pewien zawód, ale po tych 16 latach jest spełniony:

Co dalej będzie robił Adam Fudali? Niewykluczone, że zostanie przewodniczącym nowej Rady Miasta. Od polityki nie odejdę – mówi:

Przegranym tych wyborów jest także Marian Janecki prezydent Jastrzębia, który od 12 lat rządził miastem. Czuję, że schodzi ze mnie ciężar odpowiedzialności – mówi gospodarz miasta:

Marian Janecki jest historykiem. Od 1988 do 1998 był nauczycielem historii w Zespole Szkół Górniczo-Elektrycznych w Jastrzębiu-Zdroju. Później przez cztery lata był zastępcą prezydenta, a od 2002 roku do teraz prezydentem. Wracam z powrotem do szkoły – mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką:

Żegnający się z fotelem burmistrza Cieszyna Mieczysław Szczurek nie chciał zdradzać swoich planów na przyszłość. Odchodzący wójt Świerklan Antoni Mrowiec jest emerytem. Z kolei Andrzej Kowalczyk dotychczasowy wójt Gaszowic, który nie startował w wyborach, właśnie odchodzi na emeryturę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022