Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak rodzice powinni kierować karierą swoich dzieci?

Facebook Twitter

Powoli dobiega końca Tydzień Kariery. To jedna z największych kampanii społecznych w kraju, która zorganizowana została już po raz ósmy. W jej ramach odbyło się wiele szkoleń, wykładów czy warsztatów. Wszystko po to, by pomóc ich uczestnikom w znalezieniu swojej drogi w życiu czy odnalezieniu się na rynku pracy.

Zatem jak zrobić karierę? Mówi pośrednik pracy z jednego z punktów OHP, Ewelina Marszałek-Polańczyk:

Jak pokierować swoją karierą? Starać się zrobić to samemu, czy zwrócić się do specjalisty? Mówi doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku, Izabela Muzyka:

Jak rodzice powinni kierować karierą swojego dziecka?

Małe dzieci interesują się wszystkim. Czy rodzice powinni pozwalać im na udział w zajęciach z każdej dziedziny, a wręcz zachęcać do tego czy też wybierać niektóre, nie pozwalać na wszystko i odradzać?

Przedszkolaki ze stuprocentową pewnością są nam w stanie powiedzieć, że będą w przyszłości strażakami, policjantami czy pielęgniarkami. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych takiej pewności już nie ma. Dla nich kariera to słowo które nabiera coraz bardziej realnych kształtów, wiedzą, że trzeba się będzie mocno postarać, by ją osiągnąć. Robert Krzyżaniak rozmawiał na temat kariery z uczniami ZSE w Rybniku Justyną, Nikol, Moniką i Andrzejem:

…tej wytrwałości i oczywiście jak największych karier wam życzymy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj