Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak wygląda rekrutacja do szkół i przedszkoli w regionie?

Facebook Twitter

Czas przerwy w szkołach trwa. A to przecież czas rekrutacji do szkół i przedszkoli w regionie. W Rybniku zdecydowano o zawieszeniu wszystkich działań związanych z rekrutacją. Nowe terminy zostaną ustalone i podane do wiadomości po wznowieniu pracy placówek. A jak jest winnych miastach naszego regionu?

Fot. pixabay.com

Przerwa jak na razie trwa do świąt wielkanocnych. Nie mają tego problemu rodzice dzieci w Jastrzębiu-Zdroju: w magistracie rekrutacja przebiega online: drogą elektroniczną składało się wnioski i w internecie można sprawdzić, czy dziecko znalazło się na liście przyjętych do wybranej placówki, online potwierdza się wybór.

W Raciborzu i Żorach, choć wnioski przyjmowane są drogą elektroniczną, to potwierdzenia o wyborze przedszkola czy szkoły trzeba dokonać osobiście w sekretariacie. W raciborskich placówkach zawsze każdego dnia jest pracownik i można to zrobić. W Żorach potwierdzenia miały być dokonywane na początku kwietnia – w związku z wydłużoną przerwą – w tym tygodniu urzędnicy mają zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji.

Do 3 kwietnia wydłużono termin składania wniosków i zgłoszeń w Wodzisławiu. Można to robić online, a w wersji drukowanej składać należy po telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem szkoły.

Czytaj także:

Jak odebrać dokumentację z wodzisławskiego szpitala?

Chorobowe dla wracających z zagranicy spowodowane epidemią koronawirusa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu rozszerza wsparcie

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022