Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Dwie plenerowe wystawy w Parku Zdrojowym [FOTO]

Facebook Twitter

W Parku Zdrojowym w Jastrzębiu pojawiły się nowe wystawy plenerowe. Pierwsza dla chcących powspominać czasy dawnego kurortu - „Jastrzębie-Zdrój – Śląska Perła Niepodległej Polski”, druga to ''Londyn. Un-posed'', czyli niepozowane zdjęcia uchwycone w kadrze Damiana Chrobak.

Jastrzębie-Zdrój – Śląska Perła Niepodległej Polski

Organizatorem wystawy jest Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, opracowanie i scenariusz to dzieło Dariusza Mazur. Na wystawie możemy podziwiać zbiory MOK-u, osób prywatnych oraz Muzeum Miejskiego w Gliwicach, Biblioteki Narodowej i Narodowego Archiwum Cyfrowego. Wystawa to powrót do dawnych czasów uzdrowiska, możemy zobaczyć zdjęcia solanek, dowiedzieć się więcej o dawnych właścicielach uzdrowiska czy poznać popularne wówczas okoliczne sklepy i bary.

Londyn. Un-posed

To zbiór zdjęć autorstwa Damiana Chrobak, który urodził się w Jastrzębiu-Zdroju a fotografią interesuje się od 2003 roku, kiedy to rozpoczął naukę na Akademii Fotografii w Warszawie. Po roku czasu postanowił on opuścić szkołę, by szukać własnej drogi w fotografii. W 2004 roku wyjechał do Londynu, gdzie ukończył London Collage od Communication- Black&White Photography . Street Photography. Autor pokazywał swoje prace na grupowych oraz indywidulanych wystawach w Polsce oraz Europie. Aktualnie jest członkiem ZPAF-u i prowadzi warsztaty fotograficzne oraz studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie.

Jak czytamy na tablicy informacyjnej:

Wystawa to świat uchwycony w kadr. Miasto, ulica, światło, człowiek, zaskakujące wycinki banalnej rzeczywistości i absolutnie prawdziwy absurd. To nieustanna gra z tematem fotografa z samym sobą, ale również z widzem, któremu fotografia uliczna pokazuje niezwykłość codzienności odkrywanej w fotograficznej klatce.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj