Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Procesja i Bieg Ogniowy w Żorach. Kierowcy, uważajcie na utrudnienia!

Facebook Twitter

Procesja i Bieg Ogniowy w Żorach a najbliższą sobotę (11.05.). Będą utrudnienia w mieście.

Procesja i Bieg Ogniowy w Żorach

Pierwszy raz z pochodniami przez miasto mieszkańcy Żor poszli w 1702 roku, jutro (11.05.) pójdą poraz kolejny.
Wydarzenie organizowane jest od ponad 300 lat i upamiętnia pożar z 11 maja 1702 roku, kiedy to pożar strawił sporą część miasta. Na początku roku Święto Ogniowe zostało wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Obchody rozpoczną się o godzinie 14-stej przed kościołem św. Filipa i Jakuba w Żorach, gdzie zaplanowano grę w Szachy Ogniowe. Na godzinę 17:30 na rynku zaplanowano apel strażacki, a o 19:30 mszę po której mieszkańcy przejdą ulicami starego miasta. Wieczorem pokaz laserowowy i Żorski Bieg Ogniowy, który rozpocznie się o godz. 22:30.

Na czas biegu wyłączona z ruchu zostanie jego trasa, przebiegająca ulicami: Klimka, Męczenników Oświęcimskich, Szeptyckiego, Moniuszki, Górne Przedmieście, Aleją Wojska Polskiego, Aleją Niepodległości, Wodzisławską, Boryńską, Aleją Jana Pawła II, Bałdyka i Bramkową.

Osoby, które po zakończeniu procesji lub koncertu będą chciały wyjechać samochodem, o zaparkowanie poza trasą biegu – najlepiej na jednym z parkingów zaznaczonych na mapie. W przeciwnym wypadku wyjazd będzie możliwy dopiero po zakończeniu biegu tj. około godz. 23:30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj