Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój nie zabierze pieniędzy na sport czy na kulturę

Facebook Twitter

Siatkówka, hokej, judo czy boks to nasza wizytówka - mówią samorządowcy z Jastrzębia-Zdroju, zapowiadając, że zabranie pieniędzy na sport, jak to ma mieć miejsce w Rybniku, byłoby ostatecznością.

Jak już was informowaliśmy, władze Rybnika szukając oszczędności, zapowiedziały, że nie będzie w przyszłym roku grantów dla organizacji pozarządowych, w tym klubów sportowych. Jastrzębie-Zdrój nie pójdzie tą drogą – zapowiada Iza Grela z jastrzębskiego Urzędu Miasta:

Nie chcemy obierać takiego kierunku, że odbieramy pieniądze stowarzyszeniom, które realizują inicjatywy oddolne dotyczące sportu, rekreacji czy też działalności kulturalnej, to byłaby ostateczność, dlatego że wychodzimy z założenia, że miasto tworzą ludzie i trzeba dać im dać wolną rękę do tego, żeby mogli swoje pasje rozwijać. Przez co jakby tą pasją zarażać i dawać możliwość na rozwój mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju. Właściwie Jastrzębie-Zdrój sportem stoi. Trzeba pamiętać o tym, że mamy tutaj takie dyscypliny jak siatkówka, hokej, tenis, piłka nożna, szachy, judo czy też boks i te wszystkie dyscypliny mają nie dość bogatą historię, to aktualnie jest to czołówka polskich zespołów.

Miasto Jastrzębie-Zdrój jest na etapie konstruowania budżetu na przyszły rok, ostateczne decyzje o wysokości dofinansowania klubów podejmie Rada Miasta.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024