Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Punkt doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jeszcze dzisiaj można tam zajrzeć

Facebook Twitter

Punkt doradztwa zawodowego dla młodzieży ruszył w Jastrzębiu- Zdroju. To pilotażowy projekt Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu, a finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Punkt doradztwa dla młodych

Punkt działa pod szyldem: YOLO czyli „Young on board” Labour Office. Został oficjalnie otwarty dziś (20.09) w południe, jeszcze do 16.00 wszyscy zainteresowani mogą zajrzeć do tego punktu, a działa przy Sybiraków 2, w budynku dworca autobusowego.

Z punktu doradztwa zawodowego będą mogły skorzystać osoby od 18 do 30 roku życia, które oprócz informacji o tym, jak poruszać się na rynku pracy, wiadomości o stażach czy szkoleniach, będą mogły liczyć na porady psychologiczne, zdrowotne czy prawne.

W ramach pilotażu jastrzębski „pośredniak” będzie współpracował z innymi miejskimi jednostkami, ale też m.in. z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną z Łodzi, stowarzyszeniami oraz organizacjami działającymi na terenie miasta. W projekcie udział może wziąć grupa 350 młodych ludzi. A działania w jego ramach planowane są do końca 2024 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023