Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie- Zdrój: ukradł toyotę a potem ją rozbił

Facebook Twitter

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który ukradł samochód a potem go rozbił. To zdarzenie z piątku (25.06.) z Jastrzębia. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

W piątek (25.06.) około 5.40 dyżurny z jastrzębskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Północnej. Według zgłoszenia, prawdopodobnie pijany kierowca wjechał w słup oświetleniowy.

Policjant ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który właśnie tam przejeżdżał i widział, jak kierujący próbuje odjechać z miejsca zdarzenia, wraz z innym świadkiem ruszyli za nim i zatrzymali go do czasu przyjazdu stróżów prawa.

25-latek był bardzo pobudzony. Wynik testu wskazał, że kierujący znajduje się pod wpływem środków narkotycznych. Policjanci ustalili, że kierujący w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ ma zatrzymane uprawnienia z powodu przekroczenia dopuszczalnej liczby punktów karnych. Szybko wyszło na jaw, że to nie koniec jego kłopotów…

Okazało się, że toyota, którą kierował jastrzębianin, była kradziona. Młody mężczyzna dzień wcześniej około 17.00 na osiedlu Chrobrego ukradł saszetkę z dokumentami oraz kluczami do mieszkania i pojazdu. W nocy powrócił na to samo miejsce i ukradł auto z osiedla, po czym rozbił się nim na latarni. Ponadto kryminalni przedstawili kierującemu także zarzut kradzieży roweru, perfum oraz dwukrotnego posłużenia się wcześniej skradzioną kartą płatniczą.

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Oprócz tego odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków narkotycznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj