Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębie-Zdrój: Wernisaż i wystawa w Galerii Sztuki Epicentrum

Facebook Twitter

Miejski Ośrodek Kultury i Galeria Sztuki Epicentrum zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Pietrek ,,Malarsie medytacje'', który odbędzie się w czwartek (10.09.) o godzinie 17.00. Wystawę można zwiedzać od 10 września do 16 października od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00.

Jadwiga Pietrek – mieszkanka Wodzisławia Śląskiego

Zawodowo zajmuje się promocją i upowszechnianiem sztuki. Organizator i kurator wielu wystaw grupowych indywidualnych, plenerów i przeglądów, inicjator i organizator projektów promujących plastykę, sztukę i rękodzieło. Założyciel i opiekun działającej nieprzerwanie od 22 lat Grupy Twórczej “Pasja” oraz dziecięcych i młodzieżowych grup plastycznych. Wychowawca i opiekun wielu młodych twórców, których przygotowuje do startu na wyższe uczelnie artystyczne. Wspiera twórczość młodych artystów organizując pierwsze indywidualne wystawy.

Ukończyła: Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. Studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego (dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Lecha Kołodziejczyka), studia podyplomowe z zakresu zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, grafiką, fotografią, projektowaniem graficznym oraz ilustracją. Swoje prace wielokrotnie prezentowała na wystawach indywidualnych, a także z Grupą Twórczą „Pasja”.

Uczestniczyła również w Polsko-Czeskich Plenerach Malarskich „Kopalnie Sztuki Pogranicza”, „Mała Architektura Sakralna”, „Pejzaże Pogranicza”. Jest laureatką I nagrody Konkursu im. Van Gogha w Rybniku. Została uhonorowana nagrodą „Quality” Miasta Radlin, nagrodą za działalność wolontariacką jest laureatką plebiscytu „Osobowość Roku 2018″ w kategorii „kultura” powiatu wodzisławskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj