Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębska Spółka Węglowa deklaruje gwarancję zatrudnienia dla uczniów z Knurowa

Facebook Twitter

Gwarancja zatrudnienia w JSW dla uczniów z Knurowa. Spółka kolejny raz podpisała umowę z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2. Już od sześciu lat absolwenci kierunków związanych z górnictwem z tej placówki mają zapewnioną pracę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Władze spółki i Powiatu Gliwickiego zdecydowały o kontynuowaniu współpracy.

Zawarte porozumienie dotyczy uczniów, którzy naukę rozpoczną we wrześniu w branżowej szkole. Oprócz gwarancji zatrudnienia obejmuje ono również praktyczną naukę zawodu w kopalniach JSW. Chodzi konkretnie o specjalności elektryk, monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz. Umowa dotyczy także przyszłych techników mechaników i elektryków.

Artur Wojtków: Współpraca z Starostwem Gliwickim ma wieloletnią tradycję. Szczególnie cenimy sobie jej wymiar edukacyjny, a więc zaangażowanie i profesjonalizm władz starostwa w rozwijaniu szkolnictwa zawodowego, związanego z górnictwem. Zawarte porozumienia pozwalają nam pozyskiwać do pracy w JSW doskonale przygotowanych absolwentów, których proces kształcenia dostosowany jest do potrzeb naszych zakładów wydobywczych

– powiedział Artur Wojtków, Zastępca Prezesa Zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Fot. JSW.pl

Zgodnie z zapisami porozumienia Jastrzębska Spółka Węglowa zobowiązuje się do zatrudnienia i organizacji praktyk zawodowych dla uczniów knurowskiej placówki, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w branżowej szkole I stopnia w specjalnościach elektryk, monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz. Umowa dotyczy także przyszłych techników mechaników i elektryków.

Włodzimierz Gwiżd: Jeżeli uczyć się to od najlepszych, dlatego tak bardzo cenimy sobie współpracę edukacyjną z JSW w zakresie praktycznej nauki zawodu. Ponadto, dzięki gwarancjom zatrudnienia uczniowie mogą spokojnie budować swoją przyszłość w oparciu o spółkę z dużym potencjałem rozwojowym i jeszcze większymi perspektywami

– podkreślił Włodzimierz Gwiżdż, Starosta Gliwicki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024