Jastrzębski Węgiel lepszy od Turków

W środę (14.11.), w meczu 1/8 europejskich rozgrywek Pucharu CEV, jastrzębianie pokonali zespół z Ankary - Maliye Milli Piyango Ankara 3:1. Tylko w trzeciej partii spotkania podopieczni Lorenzo Bernardiego musieli uznać wyższość gospodarzy, po zaciętej walce przegrali go 24:26. W pozostały dominowali na parkiecie, kolejne sety wygrywając do 15, 14 i 17.

Rewanżowe spotkanie w jastrzębskiej hali odbędzie się w przyszłą środę (21.11.). Jastrzębianie muszą je wygrać, by awansować do dalszej fazy rozgrywek. Gdyby ulegli Turkom, o tym kto awansuje dalej, zadecyduje tak zwany „złoty set”.

Maliye Milli Piyango – Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 14:25, 26:24, 17:25)

Maliye Milli Piyango Ankara: Vefa, Gjogiev, Ivović, Emet, Vemić, Hascan, Gurgen (libero) – Tokgoz, Hamaz, Catal, Ugur, Dayi.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Martino, Bontje, Tischer, Holmes, Kubiak, Popiwczak (libero) – Gierczyński, Violas, Polański, Holmes.