Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel najlepszy w pod względem poziomu sportowego i atrakcyjności widowisk w PlusLidze!

Facebook Twitter

Polska Liga Siatkówki opublikowała raport podsumowujący miniony sezon 2021/2022. Klub wicemistrza Polski wypada w nim imponująco. W rankingu klubów pod względem poziomu sportowego, a oceniano tu zarówno mecze we własnych halach jak i te wyjazdowe - Jastrzębski Węgiel uzyskał najwyższą średnią ocenę spośród wszystkich 14 klubów (4,313).

Pod tym względem nie miał sobie równych jako gospodarz (4,23), zaś w przypadku średniej oceny na obiektach gości, wygrał ex aequo z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Co podkreślają władze klubu, najwyżej w kraju oceniono także atrakcyjności widowisk w jastrzębskiej hali (4,462).

Dużo kibiców oglądało także „na żywo” mecze swojej drużyny

W tej klasyfikacji „pomarańczowi” zajęli trzecie miejsce. Domowe spotkania jastrzębian w minionym sezonie na trybunach jastrzębskiej hali obejrzało nieco ponad 30 tysięcy widzów (29 150), więcej było ich tyko w halach w Gdańsku i (47 390) i Lublinie (35 619). Mecze z udziałem Jastrzębskiego Węgla „elektryzowały” kibiców również na wyjazdach i przyciągnęły drugą największa widownię w lidze – ponad 37 tysięcy (37 088). Chętniej oglądana na wyjazdach była tylko ZAKSA (37 933).

Jastrzębski klub i siatkarze liczą na swoich fanów także w nadchodzącym sezonie

Ten rozpoczyna się już 1 października. Na inaugurację Jastrzębski Węgiel zagra u siebie z GKS-em Katowice.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023