Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel walczy dziś o bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Facebook Twitter

Jak wygramy dziś, mamy trochę odpoczynku - mówią siatkarze. Jastrzębski Węgiel stoi dziś przed szansą wywalczenia bezpośredniego awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel awans chce rozstrzygnąć już dziś

O bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów powalczą dzisiaj (17.01) siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W ostatnim meczu fazy grupowej, we własnej hali zmierzą się z niemieckim SVG Luneburg. Przypomnijmy jastrzębianie są liderem grupy D i mają trzy punkty przewagi nad mistrzem Hiszpanii Guagas Las Palmas z którym nieoczekiwanie przegrali ostatnio na wyjeździe. W dzisiejszym meczu wystarczy im jednak jednopunktowa zdobycz, czyli w najgorszym przypadku przegrana 2:3, by zachować pierwsze miejsce i wywalczyć awans. Zagramy jak zawsze o pełną pulę i… trochę wolnego, nie chcemy grać w barażach – podkreślają siatkarze Jastrzębskiego Węgla, Norbert Huber i Rafał Szymura:

Norbert Hubert: Mecz w środę jest bardzo ważny pod względem tego, aby odnieść zwycięstwo i przejść dalej, do kolejnej rundy Ligi Mistrzów z 15 punktami i tak naprawdę, żeby uniknąć  barażu, przez co będziemy mieli dwa tygodnie odpoczynku od Ligi Mistrzów. Na pewno przyda nam się taki czas, aby odpocząć, podreperować zdrowie i jeszcze raz odpocząć.

Rafał Szymura: Dokładnie, mam nadzieję, że wszystko zrobimy, żeby to spotkanie wygrać za trzy punkty, żeby później łatwiej nam się grało, żebyśmy nie mieli później jakby podwójnego meczu w tej fazie play-off.

 

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obu drużyn w Niemczech, Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1. Początek dzisiejszego spotkania w jastrzębskiej hali o godzinie 18.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024