Jastrzębski Węgiel potrzebował aż pięciu setów, by wygrać mecz

W minioną sobotę (30.11.) jastrzębianie pokonali we własnej hali 3:2 AZS Politechnikę Warszawską. Mecz od początku do końca był bardzo zacięty i dostarczył kibicom wielu emocji.

Gospodarze przegrali dwa pierwsze sety dwukrotnie 23:25, jednak w kolejnych znaleźli receptę na rywali, ostatniego seta wygrali na przewagi 18:16. Dobrą zmianę dał w zespole Jastrzębskiego Węgla Mateusz Malinowski, który zastąpił na parkiecie Michała Łasko:

Zadowolony z wygranej był kapitan jastrzębskiej drużyny, Michał Łasko:

Jastrzębianie nadal zajmują 5. miejsce w tabeli PlusLigi. Jutro (3.12.) rozegrają mecz w ramach Ligi Mistrzów, we własnej hali zmierzą się z rumuńskim zespołem Tomis Constanta.

Jastrzębski Węgiel – AZS Politechnika Warszawska 3:2 (23:25, 23:25, 25:17, 29:27, 18:16)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Popiwczak, Czarnowski

AZS Politechnika Warszawska: Pawliński, Nowak, Zatko, Kolev, Sacharewicz, Gontariu, Potera (libero) oraz Olenderek, Szalpuk, Adamajtis, Gunia

MVP: Michał Kubiak