Jastrzębski Węgiel przegrywa w Warszawie

Na liczbie 10 zatrzymał się licznik ligowych zwycięstw siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Niepokonany w tym sezonie zespół mistrza Polski przegrał pierwsze spotkanie.

Jastrzębski Węgiel

Wczoraj (10.12) jastrzębianie ulegli na wyjeździe drużynie Projektu Warszawa 1:3. Było to spotkanie lidera z wiceliderem PlusLigi. Mecz poza drugą partią, gładko wygrana przez „pomarańczowych: 25:11 był zacięty i emocjonujący. W pozostałych trzech setach lepsi byli jednak gospodarze, którzy wygrywali je do 22. i dwukrotnie do 23.

Spotkanie mogło się podobać kibicom, przegraliśmy, ale taki jest sport

– mówił przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal.

Tomasz Fornal: Na pewno emocji było całkiem sporo. Był trzeci, czwarty set wyrównany, kończył się końcówkami. Pierwszy troszkę też. Na pewno emocje były, ale wydaje mi się, że może trochę l „level” siatkarski nas w tym spotkaniu zawiódł, bo nie graliśmy jakiejś super siatkówki. Wydaje mi się, że to mógł być najgorszy mecz w naszym wykonaniu, jeżeli chodzi o ten sezon, ale cóż, taki jest sport. Raz się wygrywa, raz się przegrywa. My kontynuujemy teraz naszą grę. Teraz jedziemy do Luneburga na Ligę Mistrzów i skupiamy się na tym meczu. I to jest dla nas najważniejsze, żeby już nie rozmyślać tych meczów, tylko skupić na tym, co dopiero będzie.

Tomasz Fornal

Przegraliśmy, trudno… Przed nami teraz kolejne mecze

– dodaje kolejny przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura.

Rafał Szymura: Pojedynek wagi ciężkiej. Bardzo, bardzo dobre spotkanie. Myślę, że to bardzo dużo wyrównanych akcji. Gra po naszej stronie, mieliśmy w tym trzecim secie przewagę, nie wykorzystaliśmy swoich piłek wysokich i to się zemściło. Przegrywamy 3:1, ale nic się nie dzieje. Taki jest sport. My tutaj zawsze gramy ciężkie mecze i najczęściej przegrywamy. Jakoś ten Torwar nam mnie służy. Teraz już kolejny mecz. Musimy wyciągnąć szybko wnioski, bo Liga Mistrzów przed nami teraz.

Rafał Szymura. Jastrzębski Węgiel przegrywa w Warszawie. Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Dodajmy, że Jastrzębski Węgiel nadal przewodzi w tabeli PlusLigi, drugi Projekt zmniejszył przewagę Mistrzów Polski do jednego punktu. Mecz Ligi Mistrzów w niemieckim Luneburgu jastrzębianie rozegrają już w środę (13.12).