Jastrzębski Węgiel lepszy od Trefla Gdańsk. „Łatwo nie było, cieszymy się z kolejnej wygranej”

Kolejne, 10. już ligowe zwycięstwo na koncie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (5.12) pokonali we własnej hali 3:0 Trefla Gdańsk.

Jastrzębski Węgiel

Mecz był emocjonujący i zacięty. Dwa pierwsze sety jastrzębianie wygrywali do 20. W trzeciej partii długo prowadzili goście, w końcówce oba zespoły miały szansę, by zakończyć tę partię na swoją korzyść, jednak ostatecznie na przewagi 30:28 zwyciężyli mistrzowie Polski.

Rafał Szymura: Łatwo nie było, cieszymy się z kolejnej wygranej

– mówił po meczu przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Rafał Szymura: Wysoki poziom siatkówki, ciężki mecz. Bardzo dobrze zagrywali, ale najważniejsze, że my pierwsze dwa sety kontrolowaliśmy ten mecz, później w tym trzecim wydaje mi się, że już widać trochę zmęczenia po nas, że tych meczów jest tak dużo, że nie zawsze wychodzi, szczególnie że godzina nie jest odpowiednią do grania. Najważniejsze, że są trzy punkty i wygrana.

Jastrzębski Węgiel przed finałem Ligi Mistrzów

Rafał Szymura Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Dużo gramy, dlatego każda wygrana jest dla nas bardzo cenna – dodaje drugi trener Jastrzębskiego Węgla:

Leszek Dejewski: Najważniejsze, że wygraliśmy bez straty seta, że ta nasza passa jest podtrzymana, nikomu nic się nie stało. Mimo późnej pory kibice dopisali. To są plusy tego wszystkiego. Natomiast na pewno czujemy już taką lekką, może nie zmęczenie, ale taką zadyszkę, bo tak naprawdę nie wiemy, czy trenujemy, czy gramy, czy musimy się przygotować do meczu. Dużo tych meczów jest, ale na razie gramy, myślę bardzo dobrze, wykorzystujemy te wszystkie swoje szanse. Nie przegrywamy głupich piłek, setów i także dbamy o swoje zdrowie.