Jastrzębski Węgiel przegrywa w Zawierciu

Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. O tym, że prawdziwa jest stara siatkarska maksyma przekonali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

Wczoraj (16.02.) jastrzębianie ulegli Aluron Virtu CMC Zawiercie 2:3. Wyjazdowe spotkanie zaczęli dobrze, wygrali dwa pierwsze sety. W trzecim lepsi byli gospodarze, którzy po zaciętej końcówce zwyciężyli 28:26. Podbudowani tym faktem siatkarze z Zawiercia wygrali także dwie kolejne odsłony spotkania i tym samym po raz pierwszy w historii pokonali Jastrzębski Węgiel.

Co zdecydowało o przegranej? Mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal:

Ciężko tak na gorąco, jeszcze jak się  przebywa na parkiecie, to nie wszystko się widzi. Pierwsze dwa sety w naszym wykonaniu, były fenomenalne, zagrywaliśmy, skuteczność była na kontrach, dobry blok, wszystko u nas funkcjonowało, no i przyszło- nie wiem – takie rozluźnienie, w trzecim secie też mieliśmy swoje szanse, my udowodniliśmy, że końcówki potrafimy grać. Szkoda tego trzeciego seta, bo duża część Zawiercia tym się napędziła (…).

Ciężko powiedzieć czy o naszej przegranej zdecydowała słabsza zagrywka – dodaje libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Przez pierwsze dwa sety zagrywaliśmy tak, że Zawiercie kompletnie nie mogło przyjąć, Zawiercie nie istniało i nagle od trzeciego seta zaczęli przyjmować i atakować, nie byliśmy w stanie  ich powstrzymać. A jeśli chodzi o naszą zagrywkę, to nie wiem, ja nie zagrywam i ciężko mi mówić za chłopaków, ale wydaje mi się, że zagrywka to jest taki najbardziej nieregularny element w siatkówce. Czasami ma się dzień i wychodzi wszystko (…).

W tabeli PlusLigi Jastrzębski Węgiel nadal zajmują czwarte miejsce. W środę (19.02.) zespół rozegra wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów przeciwko belgijskiemu Greenyard Maaseik.

Będzie to na miejscu obserwował nasz reporter, słuchajcie relacji Roberta Krzyżaniaka w Radiu 90.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 3:2 (21:25, 19:25, 28:26, 25:22, 15:11)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Waliński, Lipiński, Malinowski, Ferreira, Kania, Czarnowski, Koga (libero) oraz Dosanjh, Ferens, Bociek, Penczev, Gawryszewski

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Gladyr, Vigrass, Fornal, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki, Hain, Szalacha, Depowski

MVP: Marcin Waliński.