Jastrzębski Węgiel na szczycie ligowej tabeli. Komplet punktów

W meczu 7. kolejki PLusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Barkom Każany Lwów. Zespół pozostał na szczycie ligowej tabeli. Ma komplet 21. punktów.

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 0:3

W pierwszych chwilach meczu, zdecydowanie najaktywniejszym graczem był Tomasz Fornal, zdobywając pierwszy punkt dla swojego zespołu. W wyniku nieudanego serwisu ze strony Vasyla Tupczija, Jastrzębski Węgiel zyskał przewagę 6:3. Chwilowe problemy z finalizacją akcji przez naszą drużynę przekształciły się w korzystniejszy wynik dla rywali (6:5). Jednakże, skuteczny blok Moustaphy M’Baye na Luciano Palonsky’m oraz pewny atak Ryana Sclatera, doprowadziły do pierwszej przerwy na żądanie trenera ukraińskiej drużyny przy stanie 9:5.

W dalszej części meczu, Fornal kontynuował swoją dobrą grę, pomimo krótkotrwałego strachu o uraz. Udany atak Sclatera, w połączeniu z efektywnym blokiem Jean Patry’ego i asa serwisowego Mateusza Jóźwika, przyczyniły się do końcowego zwycięstwa w pierwszej odsłonie, zakończonej blokiem Norberta Hubera.

Początek drugiej części spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczął gospodarz, głównie za sprawą swojego atakującego (3:2). Kilka błędów drużyny z Ukrainy oraz efektywne kontry Rafała Szymury i duetu Jakub Popiwczak – Fornal, przyczyniły się do wypracowania rezultatu 7:4. Drugiego seta zakończyła autowa zagrywka rywali, przynosząc zwycięstwo naszej drużynie (25:14).

W trzeciej partii meczu, Jastrzębski Węgiel skorzystał na błędach serwisowych rywali i skutecznym bloku M’Baye (5:3). Zarówno Fornal jak i Sclater nie zwalniali tempa, blokując ataki przeciwników i przyczyniając się do zwycięstwa naszej drużyny w trzecim secie.

Triumf w meczu przeciwko Barkom Każany Lwów, dał Jastrzębskiemu Węglowi siódmą wygraną w sezonie i utrzymanie pozycji lidera PlusLigi. Drużyna ma na koncie komplet 21 punktów.

MVP: Benjamin Toniutti.

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 15:25, 19:25)

Barkom Każany Lwów: Tupiczij, Petrovs, Gueye, Szczurow, Palonsky, Kovalov, Kanajew (libero) oraz Szewczenko, Mazenko, Kucher, Holoven, Dardzans

Jastrzębski Węgiel: Sclater, Toniutti, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Patry, Skruders, Jóźwik