Jastrzębski Węgiel wrócił z Katowic z tarczą. Wyjazdowa wygrana naszych siatkarzy w śląskich derbach

Dostaliśmy już w tym sezonie lekcję, że żaden mecz się sam nie wygra - mówił Tomasz Fornal, przyjmujący jastrzębian. Jego zespół Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe zespół z Katowic 1:3.

Jastrzębski Węgiel wygrywa Śląskie derby. W sobotę (11.11) jastrzębianie wygrali wyjazdowy mecz z GKS-em Katowice 3:1 i zdobyli kolejny w tym sezonie komplet punktów. Pierwszy set to łatwa wygrana mistrzów Polski do 14, w drugim minimalnie lepsi byli gospodarze (25:23). Jastrzębianie nie pozwolili im jednak na więcej i w kolejnych dwóch partiach zwyciężali do 22. To nie było idealne spotkanie był w naszym wykonaniu, ale wygraliśmy zasłużenie – mówił środkowy Jastrzębskiego Węgla – Norbert Huber:

Norbert Hubert: W pierwszym secie narzuciliśmy swój styl gry, który ewidentnie przeciwnikowi nie pasował, dominowaliśmy przez całego seta. Później, uważam, że zaprosiliśmy trochę katowiczan do gry,, do meczu, podaliśmy im pomocną dłoń. Zaczęli czuć bardziej i boisko i mecz i tak naprawdę wszystkie trzy sety były na wysokim poziomie, ale potrafiliśmy zachować zimną krew, potrafiliśmy przechylić szalę na swoją korzyść, wywozimy trzy punkty.

Słowa kolegi z zespołu i reprezentacji potwierdza przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania:

Tomasz Fornal: Gdzieś po tym pierwszym secie trochę nas to mogło uśpić, bo trochę za łatwo przyszło nam wszystko w tym pierwszym secie, nie musieliśmy za dużo robić, a te punkty same się zdobywały, bo przeciwnicy robili dość dużo błędów. Potem, przy tym drugim secie, myśleliśmy, że to się tak samo wygra, a w siatkówce nigdy tak nie ma. Wydaje mi się, że już dostaliśmy jedną nauczkę w sezonie, że nic się samo nie wygra, więc więcej koncentracji następnym razem, a będzie lepiej.

W czwartek mistrzowie Polski zagrają we własnej hali, do Jastrzębia przyjeżdża zespół Czarnych Radom.

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 22:25)

GKS Katowice: Jarosz, Kozub, Usowicz, Krulicki, Vasina, Szymański, Mariański (libero) oraz Fenoszyn, Waliński, Domagała
Jastrzębski Węgiel: Sclater, Toniutti, M’Baye, Huber, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Patry, Skruders, Sedlacek

MVP: Tomasz Fornal