Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębski Węgiel z nowym przyjmującym [WIDEO]

Facebook Twitter

Michał Gierżot nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla. To kolejny młody zawodnik, który trafia do pierwszego zespołu z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Gierżot występuje na pozycji przyjmującego. Ma białorusko-rosyjskie korzenie. Jego ojciec wywodzi się z okolic Mińska, natomiast mama Natalia występowała w młodzieżowych reprezentacjach Związku Radzieckiego, a po rozpadzie ZSRR była reprezentantką Białorusi w siatkówce.

 

Do Akademii trafiłem za pośrednictwem mamy, mama też grała w siatkówkę. Padł pomysł, żeby wysłać mnie do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, na to się zgodziłem, teraz tej decyzji nie żałuję. Spędziłem tutaj fantastyczne sześć lat i czuję się tutaj super. Jest to przede wszystkim ogromne wyróżnienie dla mnie, że mogę usiąść w szatni z takimi zawodnikami. Jest to miejsce, gdzie siatkówka z mojej pasji stanie się moim życiem. W Policach mam rodzinny dom, ale swój prawdziwy dom czuje w Jastrzębiu, ponieważ tutaj się wychowałem, tutaj spędziłem swoje lata młodości, tutaj zacząłem rozumieć, co to jest prawdziwa siatkówka.

Michał Gierżot to kolejny obok Patryka Cichosza-Dzygi adept Akademii Talentów, który dołącza przed nowym sezonem do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Obaj przeszli w Akademii przez wszystkie kategorie wiekowe i są jednymi z najbardziej perspektywicznych graczy z rocznika 2001. Michał swoją grą zapracował sobie na to, by dostać szansę w zespole seniorskim w naszym klubie

– stwierdził prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol. Michał Gierżot podpisał dwuletni kontrakt. W najbliższych dniach mamy poznać kolejnych nowych graczy w drużynie „pomarańczowych”.

Michał Gierżot

Ur. 04.10.2001r., Police
Wzrost: 206 cm
Waga 90 kg
Zasięg w ataku: 360 cm
Zasięg w bloku: 330 cm

Kluby: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, SMS Spała, Jastrzębski Węgiel.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020