Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zaczyna bój o mistrzowski tytuł. Dziś pierwsze starcie z Resovią

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel rozpoczyna dziś walkę w półfinale Mistrzostw Polski. - To będzie na pewno mecz na wysokim poziomie - przekonuje Jakub Popiwczak, libero jastrzębskiego zespołu.

Jastrzębski Węgiel walczy o mistrza!

Jastrzębski Węgiel zaczyna dzisiaj (17.04) walkę o finał Mistrzostw Polski. Ich przeciwnikiem będzie Asseco Resovia Rzeszów. Pierwsze z dwóch półfinałowych spotkań zostanie rozegrane w Rzeszowie. Jastrzębianie przypomnijmy wyeliminowali Indykpol AZS Olsztyn a ich rywal pokonał Trefl Gdańsk. W tym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie, dwa razy górą bili Mistrzowie Polski. „To nie będą łatwe mecze ale cel mamy jasny” – mówi libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Jakub Popiwczak: W tym roku przyzwyczailiśmy sami siebie do grania w finałach, mamy już dwa rozegrane, jeden wiemy, że na pewno zagramy, ale fajnie by było awansować do finału kolejnych rozgrywek, w których w tym roku się mierzymy. Po to był budowany ten zespół, po to pracujemy cały sezon, żeby na koniec zwieńczyć to czymś wielkim, czymś pięknym, czymś co mieliśmy okazję już zasmakować w ciągu kilku ostatnich sezonów i mam nadzieję, że uda nam się w tym roku.

Asseco Resovia Rzeszów będzie na pewno trudniejszym rywalem niż drużyna z Olsztyna – dodaje Jakub Popiwczak:

Jakub Popiwczak: Teraz w półfinale już będzie na pewno o wiele ciężej, bo zespół z wyższej półki, w hali, która będzie wypełniona po brzegi, kibice staną za zespołem Resovii, będzie się grało na pewno bardzo ciężko, ale w tym roku już się do tego przyzwyczailiśmy. Zagraliśmy kilka bardzo ważnych spotkań, więc jestem pewien, że będziemy do tego spotkania bardzo dobrze przygotowani. Z Rzeszowem wiele razy graliśmy o poważne rzeczy czy to w Pluslidze, czy w Pucharze Polski czy w Lidze Mistrzów – bo takie czasy też były, także myślę, że to będzie kolejna gratka świetnej siatkówki dla kibiców, tak jak to zawsze bywało.

Początek dzisiejszego spotkania w hali Podpromie w Rzeszowie o 17.30. Rewanż w sobotę w Jastrzębiu. Dodajmy, że w wczoraj Jastrzębski Węgiel ogłosił, że przedłużył kontrakt z podstawowym rozgrywającym drużyny Benjamin Toniutti. Francuz zostanie z klubie na kolejny rok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024