Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zaczyna sezon. Staruje PlusLiga

Facebook Twitter

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski w tym sezonie? Odpowiedź poznamy w maju, a już w ten weekend (30.09-02.10.) startują rozgrywki nowego sezonu PlusLigi. O tytuł walczyć będzie jak zawsze aktualny wicemistrz kraju, Jastrzębski Węgiel.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Zespół z Jastrzębia-Zdroju jak zawsze stawiany jest w gronie faworytów. Drużyna przystąpi w tym sezonie do rozgrywek w praktycznie niezmienionym składzie. Jedyne zmiany to nowy drugi libero, dobrze znany już kibicom, wychowanek Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Maksymilian Granieczny i przyjmujący Kamil Dębski, który przyszedł do Jastrzębia ze Stali Nysa.

Leszek Dejewski: Od lat nie było takiej sytuacji, że właściwie nie zmieniamy składu. Dobrze się znamy, to zgrana grupa siatkarzy, bez konfliktów i to będzie nasz aut

-ocenia drugi trener zespołu Leszek Dejewski. Zmiany są za to na ławce trenerskiej, ta najważniejsza, to nowy szkoleniowiec. Zespół poprowadzi doświadczony argentyński trener, Macelo Mendez. Pierwszym ligowym przeciwnikiem „pomarańczowych” będzie GKS Katowice.

Tu możemy uspokoić kibiców, do tego meczu jastrzębianie przystąpią w najmocniejszym składzie. FIVB cofnęła bowiem zakaz transferów i klub mógł potwierdzić do rozgrywek wszystkich zagranicznych zawodników. Dodajmy, że ten sezon to dla Jastrzębskiego Węgla także inne wyzwania, walka o Superpuchar Polski, Puchar Polski i wreszcie rywalizacja w Lidze Mistrzów.

Początek pierwszego ligowego spotkania w hali w Jastrzębiu już jutro (30.09.) o godzinie 17.30. Jastrzębski Węgiel podejmuje, przypomnijmy, GKS Katowice.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024