Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jedziesz na zabawę sylwestrową? Nie zapomnij o zimówkach!

Facebook Twitter

Nie zepsujmy sobie zabawy sylwestrowej, zanim na nią dojedziemy. Cieszyńska policja przestrzega i informuje o trudnych warunkach w górskich miejscowościach. Wszystkie drogi są przejezdne, ale pokryte śniegiem, szczególnie te odcinki wyżej położone

Plac Hoffa w Wiśle. http://www.polineo.pl

. To ważne informacje szczególnie dla tych, którzy z terenów nizinnych będą chcieli się dzisiaj dostać do Wisły, Brennej czy Istebnej. Tutaj na miejscu warunki są zupełnie inne niż w centralnej części województwa – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Drogi są śliskie, mokre, w rejonie miejscowości turystycznych, Ustronia, Wisły, Brennej jezdnia jest pokryta śniegiem, błotem pośniegowym. Zwracamy się ze szczególnym apelem do kierowców, by zwolnić. Trzeba się liczyć z tym, że może być natężony ruch w okresie wieczornym, gdzie wszyscy będą udawać się na zabawy sylwestrowe. Trzeba zwolnić, jechać bezpiecznie, żeby bezpiecznie się bawić się zabawą.

Uważajmy a ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, niech koniecznie zmienią opony na zimowe – dodaje Pawlik. Od stanu naszego pojazdu zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale i innych uczestników ruchu. Wczoraj przez kilka godzin trwały utrudnienia na Salmopolu, kilkadziesiąt pojazdów utknęło w korku, kiedy przejazd zablokował autobus.

W powiecie cieszyńskim na przemian pada deszcz i deszcz ze śniegiem. Nad ranem drogi mogą być miejscowo oblodzone. Droga hamowania się wydłuża a kontrola nad pojazdem jest  zdecydowanie mniejsza. Żaden, nawet najnowocześniejszy system hamowania nie uchroni nas przed oblodzoną jezdnią i tym, co może być wynikiem gwałtownych zachowań na tej jezdni. Zachowajmy również cierpliwość stojąc w ulicznych korkach, pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić. do tragedii.

Wzmożony ruch na drogach dojazdowych można było już zaobserwować w weekend, wiele osób właśnie Beskidy wybrało jako cel i miejsce powitania Nowego Roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022