Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest rekord! Festiwal Górnej Odry kolejny raz chwali się frekwencyjnym sukcesem

Facebook Twitter

Rekordem frekwencji chwalą się organizatorzy Festiwalu Górnej Odry, który odbył się po raz trzeci w naszym regionie. Imprezami nad wodą rozpoczęliśmy wakacje, było 145 tysięcy odwiedzin.

Festiwal Górnej Odry

Festiwal Górnej Odry odbywał się po raz trzeci, na stałe wpisał się w kalendarz największych i najważniejszych imprez województwa śląskiego

Festiwal gromadzi średnio rokrocznie około 100 tys. osób. Od trzech lat w czerwcu pod wspólnym szyldem samorządy przygotowują koncerty, spływy kajakowe czy rajdy rowerowe. Według raportu, jaki zlecono po imprezie, wydarzenie zgromadziło łącznie ponad 100,5 tysiąca uczestników, którzy wygenerowali 144 915 odwiedzin, a to oznacza, że mieszkańcy i turyści podróżowali po Krainie, odwiedzając więcej niż jedną lokalizację, a to ogromny sukces marki Kraina Górnej Odry!

Gościem tegorocznego Festiwalu Górnej Odry był m.in. Vito Bambino

III edycja Festiwalu to też kolejny pobity rekord odwiedzin! Według raportu opracowanego przez firmę Selectivv wydarzenie zgromadziło łącznie 100 781 uczestników.

Pragnę podziękować całej tak bardzo licznej załodze, czyli uczestnikom festiwalu za dobre przyjęcie i fantastyczną zabawę, której nie zepsuła nawet ulewa! Cieszy mnie fakt, że z roku na rok jest nas coraz więcej, bo to oznacza, że mieszkańcy subregionu zachodniego utożsamiają się z marką Kraina Górnej Odry, a taki jest cel organizatorów tego wydarzenia, czyli Województwa Śląskiego, Związku Subregionu Zachodniego z siedzibą oraz dziewięciu samorządów zaangażowanych w organizację i promocję święta, czyli Miasta Żory, Miasta Rybnika, Miasta Racibórz, Miasta Jastrzębie-Zdrój, Miasta Rydułtowy, Gminy Krzyżanowice, Gminy Kuźnia Raciborska, Gminy Rudnik oraz Gminy Godów, którym bardzo dziękuję za wkład pracy i ogromne zaangażowanie.

– mówi Adam Wawoczny, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej

Kolejna, IV edycja naszego święta odbędzie się 21-23 czerwca 2024 roku, a już teraz mogę śmiało powiedzieć, że będzie ona bardzo wyjątkowa, chociażby ze względu na fantastyczny jubileusz 25-lecia Pływadeł. Do zobaczenia za rok!

– dodaje Adam Wawoczny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj