Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest śnieg, jest zabawa! W co się bawić zimą?

Facebook Twitter

Zanim wyjdziemy na śnieg sprawdźmy jakość powietrza w swojej okolicy, jeśli nie jest źle, można szaleć! Zima przyszła do regionu i ucieszyła przede wszystkim najmłodszych...

W środę (13.01.) od rana w ruch poszły sanki, dawno niewyciągane ze schowków i piwnic. Pamiętajcie jednak, aby zjeżdżać tylko w bezpiecznych miejscach, przypominają o tym między innymi goprowcy, którzy podkreślają, że w tym sezonie doszło już do dużej ilości wypadków w górach, właśnie na sankach czy „jabłuszkach”.

Drugą zabawą, do której ruszają wszyscy jak tylko spadnie śnieg jest lepienie bałwanów… Mogą być też inne śniegowe stwory:

Rzucanie śnieżkami? Klasyka wsród zabaw na śniegu, choć są tacy, którzy tego nie lubią. Bycie „wypudrowanym” do przyjemności nie należy!

Co jeszcze? Robienie aniołków lub orłów na śniegu- to najlepiej wychodzi na świeżym, białym śniegu; można na śniegu rysować, można wydeptywać ślady, można w śniegu szukać skarbów…

Zima to także zamarznięte stawy i jeziora, tu jednak ostrzegamy. Mimo, że lodowiska są zamknięte, nie należy ślizgać się na łyżwach na naturalnych akwenach. Pokrywa lodu jest cienka, nie było dużych mrozów w regionie, które ścięłyby mocno wodę i powstałby mocny lód. Lód może się załamać, grube, ciężkie, zimowe ubrania błyskawicznie nasiąkną wodą i utrudnią nam poruszanie się. Sytuacja może skończyć się tragicznie.

Jeśli zauważymy, że ktoś uległ wypadkowi, lub jest w sytuacji zagrażającej jego życiu, a znajduje się na lodzie lub w wodzie, natychmiast wezwijmy pomoc. Udzielenie pomocy w takich wypadkach jest bardzo trudne i niebezpieczne, dlatego natychmiast należy powiadomić służby ratunkowe.

– apeluje policja z Raciborza na swej stronie intenetowej.

Bawcie się bezpiecznie i korzystajcie z zimy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj