JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice remis w meczach 3:3

To jeszcze nie koniec hokejowych emocji. Wciąż nie wiemy, która z drużyn JKH GKS Jastrzębie czy GKS Katowice awansuje do półfinału Mistrzostw Polski.

jkh gks

Po piątkowej (03.03.) wygranej jastrzębian w Katowicach 3:2, oba zespoły zmierzyły się wczoraj (05.03.) w szóstym meczu ćwierćfinałów na Jastorze. Gospodarze prowadzili w rywalizacji 3:2 i brakowało im jednej wygranej do awansu. Nie mogli go jednak świętować, bo przegrali po dogrywce 1:2. Po pierwszej bezbramkowej tercji katowiczanie strzelili w drugiej gola, a w trzeciej odpowiedzieli tym samym gospodarze. Bramkę zdobył Raivo Freidenfelds. Wynik nie uległ już zmianie w regulaminowym czasie gry. Walka trwała nadal w dogrywce, w 11. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobyli katowiczanie. „Szkoda, bo mieliśmy swoje szanse” – żałował po meczu obrońca JKH GKS-u, Kamil Górny.

Kamil Górny: Były szanse. Cieszy to, że graliśmy do końca. Nie poddaliśmy się przy wyniku 1:0 dla Katowic. Plus tego, że wyrównaliśmy, doprowadziliśmy do dogrywki. Szkoda tych przewag. Dzisiaj przewagi kompletnie nam nie funkcjonowały. Myślę, że był taki element, w którym powinniśmy sobie poradzić. Dać gola. Na pewno nam to pomogło troszeczkę jakiś gol w przewadze, łatwiej by nam się grało. No ale niestety, jest jak jest. To jest hokej, gra błędów. Wiadomo, każdy by chciał zakończyć dzisiaj. No ale niestety musimy teraz się spiąć, powiedzieć sobie parę słów, co musimy polepszyć i wracamy do Katowic.

A decydujące 7. starcie obu drużyn w Katowicach już jutro (07.03.). Zespół, który wygra awansuje do półfinału, dla przegranej drużyny sezon dobiegnie końca.

5 marca 2023, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, d. 0:1)
0:1 Ciepielewski 27:52
1:1 Freidenfelds (Jarosz, Sinegubovs) 52:55
1:2 Pasiut (Bepierszcz, Kolusz) 70:54

JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki – Górny, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Mikyska – Sevcenko, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka – Horzelski, Kamienieu, Huhdanpaa, Freidenfelds, Sinegubovs.