JKH GKS znów lepszy od Cracovii

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie znów lepsi od Comarch Cracovii. Jastrzębianie wygrali mecz numer 5 w ćwierćfinałowej rywalizacji. W niedzielnym spotkaniu na Jastorze gospodarze pokonali gości 3:1.

O wygranej zdecydowała druga tercja w której JKH GKS strzelił dwa gole nie tracąc żadnego. Bramki dla zespołu strzelali w meczu kolejno Martin Kasperlik, Maciej Urbanowicz i Arkadiusz Kostek. „To był kolejny bardzo trudny mecz”- mówi po spotkaniu napastnik JKH GKS-u, Radosław Nalewajka:

Radosław Nalewajka: No mecz taki, jak poprzednie w tej serii, bardzo ciężkie, wymagające fizycznie. Udało nam się strzelić te trzy bramki, końcówka drugiej tercji zaważyła nad tym. Trzecią tercję zagraliśmy bardzo odpowiedzialnie. Można powiedzieć, że powtórzyliśmy trzecią tercję z Nitrą, bo nie dopuściliśmy Krakowa do tak naprawdę żadnej sytuacji strzeleckiej i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni i zrobimy wszystko, żeby tę rywalizację zakończyć.

Radio 90: I nie wrócić już do Jastrzębia.

Radosław Nalewajka: Dopiero na półfinał.

Zagraliśmy tak jak zakładaliśmy, stąd zwycięstwo- dodaje obrońca JKH GKS-u, Kamil Górny:

Kamil Górny: Wykonaliśmy nasz plan w 100%. W drugiej tercji ten napór Krakowa udało nam się przetrwać i daliśmy te dwa gole. W tamtym roku 4:0, nie wiem, czy ktoś się spodziewał. My będziemy teraz walczyć i nie odpuścimy tego play-off. Dużo osób wróżyło nam 4:3- także siedem meczów. Czas pokaże, w środę (04.03.) jest kolejny mecz i będziemy się starać zrobić wszystko, żeby go zakończyć.

W ćwierćfinałowej rywalizacji jastrzębianie prowadzą 3:2 i do awansu brakuje im tyko jednej wygranej. Spotkanie numer 6 w środę w Krakowie. Jeżeli JKH GKS nie wygra tego meczu hokeiści wrócą na Jastor na decydujące spotkanie w sobotę 7 marca.

JKH GKS Jastrzębie – Cracovia Kraków 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
1:0 Kasperlik (Kostek) 1:16
1:1 Tvrdoń (Vachovec) 19:44
2:1 Urbanowicz (Auvinen, Rohtla) 37:06, 5/4
3:1 Kostek (Urbanowicz, Jass) 38:09

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Jass, Auvinen, Urbanowicz, Rohtla, Iossafov – Jabornik, Kostek, Kasperlik, Jarosz, Sawicki – Matusik, Górny, R. Nalewajka, Paś, Wałęga – Michałowski, Gimiński, Wróbel, Kulas, Ł. Nalewajka.

Cracovia Kraków: Koprziva – Rompkowski, Gula, Leivo, Bahensky, Kapica – Stebih, Jeżek, Bepierszcz, Vachovec, Tvdroń – Bychawski, Kruczek, Mikula, Kalinowski, Domogała – Jachym, Musioł, Brynkus, Bryniczka, Abramow.

Strzały: 33 – 35 Kary: 2 – 6

W rywalizacji do czterech zwycięstw – 3:2 dla JKH GKS-u Jastrzębie.