JKH: od zwycięstwa zaczęli walkę w półfinale Mistrzostw Polski

W minioną sobotę (02.03.) jastrzębianie pokonali na własnym lodzie GKS Tychy 5:3. Już pierwsza tercję gospodarze wygrali 2:1. Gole strzelili Petr Lipina i Mateusz Danieluk, dla którego była to setna bramka w rozgrywkach hokejowej ekstraligi.

W drugiej JKH GKS znów był o jedną bramkę lepszy, wygrał ją 3:2 po bramkach Richarda Krala, ponownie Danieluka i Richarda Bordowskiego. W ostatniej tercji gole już nie padł i z wygranej cieszył się zespół trenera Reznara. W rywalizacji obu drużyn, która toczy się do czterech wygranych, jastrzębianie prowadzą 1:0. We wtorek (05.02.) i w środę (06.02.) kolejne mecze, tym razem w Tychach.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)
0:1 (14:35) Zion – Da Costa (4/4)
1:1 (15:17) Lipina – Górny – Labryga (4/4)
2:1 (15:37) Danieluk – Karliczek (4/4)
2:2 (21:18) Zion (5/4)
3:2 (23:06) Kral – Lipina
3:3 (23:30) Łopuski – Pasiut
4:3 (28:55) Danieluk – Lipina – Kral
5:3 (35:12) Bordowski – Prochazka – Labryga (5/4)

Składy:

JKH GKS Jastrzębie: Sopko – Górny, Zatko (2), Lipina, Kral, Danieluk – Karliczek, Mateusz Rompkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz (4) – Labryga (2), Bryk, Zdenek (2), Słodczyk, Bordowski (2) – Kapica, Kulas, Maciej Rompkowski, Kogut.

GKS Tychy: Sobecki – Jakesz, Dutka, Bagiński (2), Szimiczek (2), Woźnica – Wanacki (2), Csorich, Pasiut (2), Da Costa (2), Łopuski – Sokół, Zion, Janosz, Parzyszek, Bernat – Guzik, Majkowski, Witecki, Galant, Baranyk.