Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Studenci pielęgniarstwa będą pracowali w rybnickiej lecznicy. Szpital w Rybniku i Akademia z Raciborza – współpracują

Facebook Twitter

Szpital w Rybniku będzie miał swój wkład w kształcenie w raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych pielęgniarek. Adeptki i adepci tego zawodu będą mieli praktyki zawodowe na oddziałach szpitalnych w Rybniku.

Szpital w Rybniku będzie pomagał w kształceniu przyszłych pielęgniarek

Szpital w Rybniku i Akademia Nauk Stosowanych z Raciborza podpisali umowę o współpracy

Umowa ta, podpisana przez Rektora uczelni dr. Pawła Strózika, oraz dyrektora WSS numer 3 w Rybniku, dr Jarosława Madowicza, ma na celu umożliwienie studentom kierunku „pielęgniarstwo” odbywania praktyk studenckich w rybnickim szpitalu zgodnie z programem studiów w rybnickim szpitalu. Zajęcia praktyczne będą realizowane pod nadzorem wykwalifikowanych nauczycieli akademickich z ramienia ANS oraz personelu z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Stosowna umowa została już nawet pomiędzy stronami podpisana.

Podpisana umowa to kolejny krok w naszych wysiłkach na rzecz doskonalenia kadry medycznej. Studenci kierunku pielęgniarstwo będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenie w jednym z wiodących szpitali w regionie. Dzięki temu będą lepiej przygotowani do pracy zawodowej. Mam nadzieję, że dostępność praktyk w Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku przyciągnie jeszcze większą liczbę studentów z Rybnika i okolic, zainteresowanych naszym kierunkiem studiów. Serdecznie zapraszamy!

– powiedział dr Paweł Strózik, prof. Uczelni, Rektor ANS w Raciborzu.

Jak podkreślają w rybnickiej lecznicy współpraca między Akademią Nauk Stosowanych a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku stanowi krok w stronę doskonalenia i rozwoju umiejętności przyszłych pielęgniarek oraz podniesienia standardów opieki medycznej w regionie.

Jesteśmy dumni z podpisania umowy dotyczącej prowadzenia zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Ta współpraca otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju dla studentów kierunku pielęgniarstwo, którzy będą mieli szansę zdobyć cenne doświadczenie praktyczne. Dziękuję Władzom Akademii za zaangażowanie, zaufanie i możliwość współpracy

-podkreśla dr Jarosław Madowicz, dyrektor WSS nr 3 w Rybniku.

FB WSS numer 3 w Rybniku

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024