Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jolanta Reisch-Klose gościem Klubu Przyjaciół Biblioteki [WIDEO]

Facebook Twitter

Czy wiesz, że Londyn był pierwszym miastem na świecie, które posiadało system metra, Big Ben to tak naprawdę nie zegar tylko dzwon a gdy spadnie 3 cm śniegu to stolica Anglii dosłownie staje w miejscu? Gościem online Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu była Jolanta Reisch-Klose, która zaprezentowała slajdowisko „Niech Bóg chroni królową - opowieść z Wysp Brytyjskich”.

Jolancie Reisch-Klose drogę do Anglii utorowała wielka miłość do historii. Pierwszy raz wyjechała tam w 1993 roku. Wyjechała i… zakochała się w architekturze, mentalności, zwyczajach. Ostatecznie dziennikarka mieszkała w Anglii pięć lat a swoje wspomnienia z pobytu zaprezentowała w raciborskiej bibliotece.

Jolanta Reisch-Klose zabrała czytelników m.in. na spacer po najważniejszych zabytkach Londynu, opowiedziała o praktycznych aspektach, takich jak chociażby przemieszczanie się po stolicy czy oprowadziła po najsłynniejszych muzeach. Jednak najdłużej zatrzymała się przed Buckingham Palace, opisując burzliwe losy rodziny królewskiej. Na koniec publiczność miała okazję zaglądnąć na przedmieścia, odwiedzić Zamek w Windsorze czy podziwiać wyścigi konne Royal Ascot Racecourse w Ascot.

Nagranie dostępne jest na kanale biblioteki na YouTube:

 

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj