Julia Kowalczyk i Piotr Kuczera zdobywają złote medale na mistrzostwach Polski w judo. Srebro dla Zuzanny Łogożnej

Trzech sportowców z Rybnika z medalami na mistrzostwach Polski w Judo. Julia Kowalczyk i Piotr Kuczera zdobywają złoto. Srebro trafia do Zuzanny Łogożnej.

Święto polskiego judo odbywa się w Trzciance. Pierwszego dnia zawodów w sobotę (3.10.) sportowcy z Rybnika zaprezentowali wysoki poziom swoich możliwości, zdobywając dwa złote medale i jeden srebrny.

Dżudoczki Polonii Rybnik spotkały się w finałowej walce w kategorii do 57 kg. Julia Kowalczyk pokonała Zuzannę Łogożną.

Po raz szósty najwyższe trofeum wśród mężczyzn wywalczył Piotr Kuczera z klubu Kejza Team Rybnik. W kategorii do 90 kg wygrał w finale z Tomaszem Szczepaniakiem z AZS-u Opole.

Zawody mistrzostw Polski seniorów w judo potrwają w Trzciance do niedzieli (4.10.)