Justyna Święty-Ersetic 7. na Mistrzostwach Świata

Justyna Święty-Ersetic siódmą zawodniczką Mistrzostw Świata. Takie miejsce raciborzanka zajęła w finałowym biegu na dystansie 400 metrów podczas czempionatu globu w stolicy Kataru.

Polka uzyskała czas 50,95 sekund, za nią była jej reprezentacyjna koleżanka Iga Baumgart-Witan (51,29 s). Dla obu zawodniczek już sam awans do finału był ogromnym sukcesem, co ciekawe nasze biegaczki były jedynymi przedstawicielkami europy i jedynymi białymi zawodniczkami w finałowej stawce.

W historii Mistrzostw Świata polki po raz pierwszy pobiegły w finale biegu na 400 metrów. Ich rywalki były dzisiaj poza zasięgiem. Zwyciężczyni Salwa Eid Naser, biegaczka z Bahrajnu osiągnęła trzeci czas w historii na tym dystansie 48,14 s.

Z kontują przegrał natomiast kulomiot Michał Haratyk. Zawodnik spod Cieszyna narzekał na bolący łokieć. Nie zdołał awansować do finału i ostatecznie został sklasyfikowany na 16. miejscu.