Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dwa dodatkowe etaty w zarządzie powiatu wodzisławskiego

Facebook Twitter

Oprócz starosty Ireneusza Serwotki, jest dwóch wicestarostów: to Grzegorz Kamiński oraz Leszek Bizoń, a także dwóch członków zarządu: Janina Chlebik-Turek i Danuta Maćkowska. Każdy odpowiedzialny będzie za coś innego. To jedna z zapowiadanych zmian dotycząca wprowadzenia nowego schematu organizacyjnego w starostwie po odwołaniu Tadeusza Skatuły.

Przypomnijmy: do zmiany na stanowisku starosty doszło w poniedziałek (29.02.), bo dotychczasowy stracił zaufanie koalicji. Wciąż jednak nie usłyszeliśmy konkretnych zarzutów:

mówił starosta wodzisławski, Ireneusz Serwotka. Nie ma póki co konkretnego planu działania, jest zbieranie informacji na temat pracy poszczególnych wydziałów czy podległych urzędowi placówek. Najpoważniejszym wyzwaniem przed nowym zarządem jest znalezienie kompromisu pomiędzy dyrekcją szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach a protestującymi związkami zawodowymi:

Nowy zarząd zapoznaje się z audytem, jaki w obu szpitalach przeprowadziła zewnętrzna firma, niewykluczone, że będzie prosił o opinię innych ekspertów. Już wiadomo, że od 1 czerwca ginekologia i położnictwo oraz neonatologia nie zaczną funkcjonować w wodzisławskim szpitalu. A taki był harmonogram wprowadzenia zapisów programu naprawczego.

wyjaśnia wicestarosta, Leszek Bizoń. A Ireneusz Serwotka zapowiada spotkania z przedstawicielami władz miast i gmin należących do powiatu. I wciąż podkreśla: to nie będzie rewolucja, a ewolucja:

Dodajmy, że kolejne posiedzenia zarządu powiatu w środę (9.03.). Na podjęcie decyzji w sprawie przyszłości szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach jego członkowie dają sobie kilka tygodni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj