Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Kampania Kolejowe ABC”. Piknik rodzinny w Szczyrku

Facebook Twitter

"Przechodząc przez tory kolejowe powinniśmy zachować uwagę podobnie jak przy przejściu przez ruchliwą ulicę". To jedna z zasad "Kolejowego ABC". Zasady bezpieczeństwa na torach będą powtarzane w czasie pikniku w Szczyrku.

Tak bawiono się w Stegnie podczas pikniku rodzinnego „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!”/www.facebook.com/kampania.kolejowe.abc

W sobotę 14 sierpnia na Placu św. Jakuba odbędzie się wakacyjne spotkanie organizowany w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego.

Impreza pod hasłem „Hej przygodo! Odwiedź Peronowo!” to pomysł na zorganizowanie czasu wolnego dla swoich pociech i poznanie najważniejszych zasad bezpiecznego podróżowania koleją.

– czytamy w zaproszeniu do Szczyrku.

Lista rozmaitych atrakcji dla najmłodszych jest bardzo długa. Dzieci będą miały okazję spotkać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC. Na gości pikniku czekać będą również: gra terenowa, quizy z nagrodami, koło fortuny, wielkoformatowa gra planszowa czy warsztaty kreatywne. Dodatkową rozrywkę będą stanowiły trampoliny, dmuchańce, skakańce, eurobungee, warsztaty tworzenia masek nosorożca oraz malowanie buziek. Podczas wydarzenia chętni będą mogli uczestniczyć w interaktywnych zajęciach Kampanii Kolejowe ABC, zdobyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, obejrzeć wystawę fotograficzną o rozwoju kolei w Polsce oraz zrobić zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce.

 Pikniki wakacyjne to jeden z elementów Kampanii Kolejowe ABC prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. Chcemy, aby wszystkie dzieci były bezpieczne i miały odpowiednią wiedzę na temat prawidłowych zachowań na peronie, w pociągu i dworcu. Najmłodsi najszybciej uczą się poprzez zabawę, dlatego przygotowaliśmy dla nich różne interaktywne gry i zabawy

– do odwiedzenia pikniku zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik rozpocznie się o godzinie 15.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz aktualnych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022