Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kędzierzyn-Koźle z dofinansowaną obwodnicą

Facebook Twitter

Za dwa lata kierowcy pojadą nową obwodnicą Kędzierzyna-Koźla. Koszt całkowity inwestycji to 272,4 mln zł. Obwodnica powstanie przy wsparciu środków unijnych i krajowych. Dziś otrzymała 207,8 mln zł dofinansowania z Funduszy Europejskich. W podpisaniu umowy uczestniczył wiceminister Waldemar Buda.

Obwodnica Kędzierzyna Koźla to ponad 14-kilometrowa droga, która będzie miała dwa, a na niektórych odcinkach trzy pasy ruchu. W ten sposób będzie możliwe bezpieczniejsze wyprzedzanie.

– Polski rząd inwestuje w budowę obwodnic, ponieważ nie tylko skracają czas przejazdu kierowców przez miasta, ale co ważne poprawiają bezpieczeństwo i warunki życia mieszkańców. Ministerstwo Funduszu i Polityki Regionalnej dofinansowało inwestycje w Kędzierzynie-Koźlu z Funduszy Europejskich. Przeznaczyliśmy na ten cel ponad 207 mln zł ze środków unijnych. Pozostałą cześć kwoty uzupełnią pieniądze z Krajowego Funduszu Drogowego

– mówi minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

– Obwodnica umożliwi przeniesienie ruchu tranzytowego z miasta. Po jej oddaniu, z ulic zniknie transport niebezpiecznych materiałów z zakładów chemicznych, zlokalizowanych na terenach przemysłowych w Kędzierzynie-Koźlu

– dodaje wiceminister Waldemar Buda.

Umowa o dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) została zawarta pomiędzy Centrum Unijnych Projektów Transportowych a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

(PAP)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj