Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kicia Kocia, czyli promocja czytania wśród dzieci w Rudach Raciborskich [FOTO]

Facebook Twitter

Kicia Kocia czyli bohaterka książeczek dla dzieci, odwiedza najmłodszych mieszkańców Rud Raciborskich, aby przekonać ich do czytania książek.

mat.prasowe

To sposób na dotarcie do młodych czytelników i zwrócenie ich uwagi na funkcjonowanie biblioteki w ich miejscowości

– tłumaczy Katarzyna Machecka z Biblioteki w Rudach Raciborskich. Każde spotkanie z czytaniem i zajęciami plastycznymi kończy się przypomnieniem, że o przygodach Kici można przeczytać w książeczkach, które są do wypożyczenia w miejscowej bibliotece.

Kicia Kocia odwiedza przedszkole

Po śniadanku wpadła w odwiedziny do przedszkolaków z rudzkiego przedszkola Kicia Kocia. Odwiedziła grupy: Kropelki, Liski, Słoneczka, Krasnoludki, Skrzaty, Biedronki i Jeżyki. Kicia opowiedziała dzieciom o swoich przygodach w przedszkolu i zatańczyła z nimi przy akompaniamencie Pani Sabiny Marschollek. Po porannych tańcach przedszkolaczki wykonały piękne figurki kotów z papieru. Na koniec każdego spotkania dzieci miały okazję przytulić się do Kici oraz wykonać wspólne zdjęcie.

Kicia Kocia w szkole

Kicia Kocia bohaterka książeczek dla dzieci, uciekła biblioteki i pognała do uczniów z klas I i II Szkoły Podstawowej w Rudach. W czasie spotkania z dziećmi przeczytała bajkę o swoich przygodach oraz przeprowadziła wraz z panią bibliotekarką zajęcia manualne. Następnie obie nauczyły dzieci słów kociej piosenki, którą później razem zaśpiewano i odtańczono.

Zobaczcie to na zdjęciach, jakie dostaliśmy z rudzkiej biblioteki:

Biblioteka w Rudach ma szansę na wygranie nagród w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”, to spotkania autorskie czy zestawy książek. Wystarczy wejść na stronę www.kinder.pl i w zakładce „Promocje i lokalne aktywności” zagłosować na rudzką bibliotekę. Głosowanie trwa do 31.10.2021.

Nagrodzone zostanie 300 bibliotek z największą liczbą głosów. Prosimy o Wasze głosy! W GRUPIE SIŁA

– pisze Katarzyna Machecka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj