StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Kieca w Radiu 90: Za sytuację w szkole odpowiada dyrektor. On przygotowuje placówkę

Zamiast chodzić do szkoły, byli w Rodzinnym Parku Rozrywki, czy w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jak już wiecie z wiadomości Radia 90 w placówce trwa sprzątanie po remoncie, jakie zalecił Sanepid:

Dzisiaj rano, o godz. 7.00 otrzymałem informację, że trzy piętra są doczyszczone mechanicznie, zakończono prace malarskie, więc mam nadzieję, że wszystko wróci do normy. Nie wyobrażam sobie, żeby w poniedziałek dzieci nie rozpoczęły lekcji. To już jest kwestia, którą będę wyjaśniał z dyrektorem placówki, to jest osoba odpowiedzialna za przygotowanie szkoły do roku szkolnego. Rozmowa o konsekwencjach nie jest rozmową na antenę radia. Dzisiaj najważniejsze i na tym się skoncentrujmy, aby uczniowie mieli prawidłowy proces dydaktyczny zapewniony.

Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę, podczas rad budowy, że jesteśmy zaniepokojeni tempem prac w szkole – przyznał Mieczysław Kieca:

Niejednokrotnie, a takie zapisy są w protokołach,  zwracałem uwagę, że nie zadowala mnie tempo prac i zgłaszam obawy co do przygotowania szkoły do roku szkolnego. Niemniej jednak są to moje obawy, a odpowiada za to dyrektor. Podczas rozpoczęcia roku informowałem na sali rodziców o tym, co zrobiliśmy przez weekend, dziękowałem pracownikom, którzy sprzątali i robili wszystko, żeby szkołę dopuścić. Informowałem o utrudnieniach, które będą. 3 września wszyscy wiedzieliśmy, że zajęcia będą inaczej zorganizowane.

A cała rozmowa z Mieczysławem Kiecą Prezydentem Wodzisławia Śląskiego tutaj:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz