Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy uważajcie na pieszych! Potrącenia na pasach w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Jest apel do pieszych, by używali odblasków i zwracali uwagę na to co dzieje na drodze! W sobotę (28.11.) w Jastrzębiu-Zdroju doszło do potrącenia dwóch osób na pasach, z uwagi na odniesione obrażenia trafiły do szpitala.

Fot.slaska.policja.gov.pl

W sobotę (28.11.) doszło do potrącenia dwóch osób na przejściu dla pieszych. Około godziny 17.00 na ul. Sybiraków w Jastrzębiu-Zdroju, 58-letni kierujący samochodem osobowym chrysler, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, potrącił 51-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę. Jastrzębianie z powodu odniesionych obrażeń zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali z uwagi na dalszą hospitalizację. Mundurowi z drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają śledczy z jastrzębskiej komendy.

Przypominamy!

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024