Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kilkadziesiąt wyburzeń domów i setki milionów złotych na budowę. Projekt kolejnego odcinka DGP jest już gotowy

Facebook Twitter

Setki milionów złotych pochłonie budowa Drogi Głównej Południowej na terenie powiatu wodzisławskiego. Do tamtejszego Urzędu Miasta dotarł już projekt koncepcyjny drogi. To ważny krok w stronę realizacji inwestycji, której zadaniem jest lepsze skomunikowanie części regionu z powstałą na naszym terenie autostradą A1.

Oszacowano koszty, jakie będą pochłonie budowa drogi od Mszany aż do Rydułtów – mówi Barbara Chrobok, rzeczniczka wodzisławskiego magistratu:

Wodzisławski Urząd Miasta otrzymał również spis kilkudziesięciu posesji i budynków gospodarczych, które znajdują się na trasie Drogi Głównej Południowej. Do realizacji inwestycji konieczne jest ich wyburzenie.

Wiadomo, że projekt przewiduje budowę siedmiu węzłów, ale to jeszcze może się zmienić. Inwestycja jeszcze na etapie projektowania wymaga bardzo dużo pracy:

Koniec 2015 roku to czas, kiedy mają zostać zakończone pierwsze pełne projekty, które pozwolą na rozpoczęcie budowy drogi.

Projekt Drogi Głównej Południowej obejmuje drogę szybkiego ruchu mającą połączyć Rydułtowy, Pszów, Wodzisław Śląski, Godów, Mszanę  i Jastrzębie. Obecnie koncepcja przewiduje budowę 8 węzłów na skrzyżowaniach: ul. Traugutta, Kraszewskiego, Pszowskiej, Młodzieżowej, Olszyn, Bogumińskiej, terenów rekreacyjnych, ul. Moszczeńskiej oraz 4 ronda: ul. Raciborska, ul. Turska/Czarneckiego,ul. 1 Maja, ul. Wodzisławska.

Wszystkie osoby zainteresowane dokładnym przebiegiem na konkretnych odcinkach DGP proszone są o wizytę w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śląskim, ul. Bogumińska 4b, pokój 300 lub o kontakt telefoniczny: 32/4590557, 32/4590561.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023