Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kłody na drodze rowerowej. Jak przejechać?

Facebook Twitter

Jakież było zaskoczenie rowerzystów, gdy w miniony weekend w lesie w okolicach Niedobczyc na leśnej trasie zobaczyli leżące drewniane kłody. Świeżo ścięte pnie drzew uniemożliwiały przejazd.

Jak ustalił nasz reporter drzewa zostały ścięte na polecenie Nadleśnictwa w Rybniku. Jak mówi Janusz Foltys, szef nadleśnictwa Rybnik, na miejscu prowadzone były prace związane z wycinką drzew.

Firmy, które to robią mają obowiązek ustawienia tablic ostrzegawczych, zakazujących wjazdu na dany teren– mówi Foltys:

Niestety często się zdarza, że te tablice są niszczone, zdejmowane i wyrzucane, by uzasadnić to, że się przejeżdża. Z tego naszego rozeznania terenowego wynika, że jeszcze w piątek tam tablica była. One są przez leśników ustawiane w odległości około 100 metrów od miejsca prowadzenia prac, na wszystkich drogach dojazdowych i tak było również w tym przypadku. Nie mniej jednak, co nas bardzo niepokoi, co jest wręcz procederem niebezpiecznym, nie można takich tablic niszczyć i wyrzucać.

W najbliższym czasie ścięte drzewa zostaną usunięte ze ścieżki rowerowej – zapewnia nadleśniczy Foltys:

Te drzewa, które były w tym miejscu ścięte, one będą w najbliższym czasie przetransportowane i ułożone w stosy drewna. Wycinki, które są prowadzone na naszym terenie, związane są z silnymi wiatrami z pierwszego półrocza. Jako nadleśnictwo, nasze tereny zostały bardzo mocno przez te wichury uszkodzone, wyłamało nam około 30 tysięcy kubików drzew. To jest bardzo dużo i ta szkoda nie była miejscowa, ona jest rozproszona po całym lesie.

Zobacz zdjęcia ze ścieżki rowerowej:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022