Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kluby podpisały umowę o współpracy

Facebook Twitter

Jak już informowaliśmy na antenie Radia 90, siatkarskie kluby z regionu rozpoczęły współpracę. Wczoraj (07.11.) prezesi Jastrzębskiego Węgla i Volleya Rybnik podpisali list intencyjny w tej sprawie.

Uroczystość odbyła się w rybnickim magistracie, w obecności władz miasta.

O tej współpracy rozmawialiśmy od dawna, wreszcie się udało. Korzyści będą obopólne

– mówił prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

Ta współpraca ma być wieloobszarowa, w obszarze dzieci i młodzieży, jak również w obszarze sportu zawodowego. Jastrzębski Węgiel ma to zaplecze dosyć mocno rozbudowane, ten potencjał obiektowy i szkoleniowy mamy know-how i chcemy tutaj ciągle się rozwijać. Jeśli mówimy o dzieciach i młodzieży, to chcemy dzieci uczyć siatkówki od małych chłopaków i chcemy ich prowadzić w jak największym stopniu do tego sportu zawodowego. A po to też nam jest potrzebna pierwsza liga. I te rozmowy nasze w Volley Rybnik idą w tym kierunku, żeby Volley awansował i był bezpośrednim zapleczem Jastrzębskiego Węgla.

Ta współpraca, to duża szansa dla rybnickiej siatkówki

– mówi prezes Volleya Rybnik, Roman Pinoczek.

Ciesze się, Jastrzębski Węgiel to jest marka, znana w całej Polsce i na świecie. Ale Rybnik też chce tworzyć markę, my też od wielu lat staramy się tworzyć markę. Oczywiście nie porównujemy się tutaj z JW, ale chcemy z nimi współdziałać. Podpisanie tego listu intencyjnego to jest zwiastun, że będą konkrety. I oprócz tego, że rywalizujemy, będziemy też współpracować. Cieszę się, jeśli chodzi o Volley Rybnik. Jesteśmy w II lidze, czas, żeby do I ligi awansować. JW w postaci Volley’a będzie miał zaplecze, im też na tym zależy.

Teraz przedstawiciele obu klubów mają usiąść do rozmów i ustalić dokładny zakres współpracy. O awans do pierwszej ligi siatkarze z Rybnika mają powalczyć najwcześniej w przyszłym sezonie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022