Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kobiety okradły market. Wyjechały z pełnymi wózkami. Nie zapłaciły

Facebook Twitter

5 kobiet przyjechało do Gliwic i uznało, że płacić nie muszą. Pomysł był prosty, wejść do marketu, rozproszyć się, odwrócić uwagę i pozwolić wspólniczkom wyjść ze sklepu z pełnymi koszykami w sposób niezauważony, bez płacenia. Przedsięwzięcie nie powiodło się, a wszystko przez kryminalnych z Sośnicy.

okradły market
fot. policja Gliwice

Jedne okradły market, inne robiły zamieszanie

Grupa „przedsiębiorczych” młodych kobiet została w ciągu kilkunastu godzin rozpracowana i zatrzymana. Łącznie pięć kobiet trafiło do policyjnego aresztu. To mieszkanki Czerwionki – Leszczyn w wieku od 18 do 39 lat.

fot. policja Gliwice

Policja dzisiaj (02.03.) poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w miniona środę (28.01) Policjanci z V Komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Ekspedientki powiadomił czujny klient. Od tego momentu rozpoczęto intensywne czynności dochodzeniowo- śledcze, których efektem było wytypowanie wszystkich uczestniczek „akcji promocyjnej”

fot. policja Gliwice

Jak ustalono, kobiety przyjechały do Gliwic samochodem, a zaparkowały go w takim miejscu, aby w razie odkrycia przestępstwa nie skojarzyć wozu ze złodziejkami. To wyszło już w trakcie dochodzenia. Policjanci zatrzymywali podejrzane po kolei, w większości w mieszkaniach w Czerwionce.

fot. policja Gliwice

W traktacie czynności odzyskano skradzione mienie. Między innymi wymagało to kontroli lombardów, gdzie natrafiono na zastawione tam drobne sprzęty AGD. Łącznia suma odzyskanego mienia to prawie 4000 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024