Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koduj z Gigantami: Ogromne zainteresowanie warsztatami

Facebook Twitter

Ponad 9 tysięcy uczestników z Polski i prawie tysiąc z Chorwacji oraz Słowacji wzięło udział w tegorocznej edycji wydarzenia "Koduj z Gigantami". To zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży, które w tym roku odbywały się zarówno stacjonarnie, jak i online.

fot. facebook.com/kodujzgigantami

Także w naszym regionie, w Rybniku, młodzież mogła zrozumieć jak działają komputery i jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym kreatywność.

Karolina Kupisz: Dzieci i młodzież szkolna uczyły się podstaw programowania, w środowiskach i językach takich jak Minecraft, Code Conection, Scracht (…). Jesteśmy z dumni z tak olbrzymiego zainteresowania, warsztaty przedłużyliśmy o tydzień ponieważ frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Zajęcia prowadzone są przez naszych najlepszych trenerów, którzy swoją ogromną pasją potrafią zainspirowac uczestników.

-relacjonuje Karolina Kupisz reprezentująca organizatora warsztatów. Dlaczego warto uczyć się oprogramowania?

Karolina Kupisz: Kodowanie jako czynność, wymagająca dużego wysiłku umysłowego, wpływa na obszary mózgu, odpowiadające za pamięć roboczą, pamięć semantyczną, uwagę i języki. Nauka programowania rozwija umiejętność samodzielnego i logicznego myślenia, kreatywność, cierpliwość, dociekliwość, umiejętność pracy w grupie, opanowanie oraz zaangażowanie.

Dodajmy, że warsztaty były bezpłatne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021