Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne mandaty w Rybniku za łamanie uchwały antysmogowej. Udzielono też pouczeń

Facebook Twitter

Rybnicka Straż Miejska sprawdza, jak mieszkańcy wywiązują się z obowiązku wymiany kotła węglowego, użytkowanego dłużej niż 10 lat. W minionym tygodniu było to 245 kontroli – w ich efekcie zostało nałożonych 8 mandatów. Udzielono też 15 pouczeń.

smog

Mandaty w wysokości 500 zł wystawiane są w sytuacji, kiedy właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku wymiany źródła ogrzewania, i jak dotąd nie zrobił też żadnego ruchu w kierunku takiej wymiany. Jeżeli piec nie został wymieniony, ale właściciel nieruchomości jest w trakcie załatwiania formalności, związanych z instalacją nowego źródła ogrzewania (np. czeka na podłączenie do sieci gazowej albo ciepłowniczej, na dostawę pieca) wtedy wystawiane jest pouczenie. W takich przypadkach strażnicy wyznaczają kolejne terminy kontroli.

Od początku stycznia przeprowadzonych zostało 749 kontroli, w wyniku których nałożono 15 mandatów i udzielono 57 pouczeń. Podczas ostatnich kontroli strażnicy miejscy „przyłapali” też na „gorącym uczynku” osobę, która spalała odpady. Strażnicy nałożyli mandat w wysokości 500 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023