Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert finałowy. 39. Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego

Facebook Twitter

Finałowy koncert 39. Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego już w sobotę (8.05.) o godzinie 17.00. Bezpłatna transmisja odbędzie się na żywo "online" za pośrednictwem fanpage Domu Kultury Chwałowice. Jeżeli będzie taka możliwość to też z udziałem publiczności - wstęp wolny!

fot. pixabay.com

Program koncertu:

  • Koncert finalistów.
  • Koncert zespołu SIOSTRY WAJS & STONOGA pt. „Uśmiechnięte dźwięki”.
  • Ogłoszenie zwycięzców Festiwalu.

Jury Festiwalu w składzie: Jarosław Hanik, Joanna Spandel, Katarzyna Chwałek-Bednarczyk i Joanna Spandel, po przesłuchaniu w dniach 9 – 10 kwietnia 2021r. 87 solistów, wyłoniło 14 laureatów. W koncercie finałowym zaprezentują się Dagmara Gromniak, Alicja Weigelt, Wiktoria Piwoń, Anna Sobkowicz, Julia Kamińska, Anna Bywalec, Martyna Teodorowicz, Milena Majewska, Julia Rączka, Filip Robak, Paulina Knapik, Emilia Franica, Dawid Nowak, Hanna Woźnica. Solistom podczas koncertu finałowego towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Jarosław Hanik – fortepian, Jan Koźliński – bas, Jonasz Stępień – gitara, Michał Dziewiński – perkusja.

Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku

To festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny – wielki animator kultury dziecięcej, stąd też festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich, promowanie dziecięcej pasji i twórczości artystycznej oraz promowanie pozytywnego wizerunku życia.

SIOSTRY WAJS & STONOGA

To zespół, którego twarzami są dwie Siostry Agnieszka i Patrycja piszące i śpiewające piosenki dedykowane najmłodszej części publiczności. Różnorodny styl muzyczny, edukacyjny charakter, wartościowe kompozycje i teksty to cechy, które charakteryzują piosenki Sióstr Wajs. Sam koncert utrzymany jest w charakterze interaktywnego show, do którego wciągnięte zostają całe rodziny. Siostrom towarzyszy na scenie profesjonalny zespół taneczny, który stanowi ilustrację do tematów piosenek. Kolorowe kostiumy, mnóstwo rekwizytów, ogromna dawka energii sprawiają, że dzieciaki zastygają pod sceną nie mogąc oderwać oczu od tego, co dzieję się na deskach scenicznych.

SIOSTRY WAJS & STONOGA „Uśmiechnięte dźwięki”:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj