Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert Rafała Brzozowskiego w Czerwionce- Leszczynach

Facebook Twitter

Rafał Brzozowski to jeden z najzdolniejszych muzyków swojego pokolenia. Jego przeboje “Tak blisko” i “Nie mam nic” na stałe wpisały się w krajobraz krajowej muzyki rozrywkowej. W Centrum Kulturalno- Edukacyjnym zagra w czwartek (27.02.) o 20.00.

facebook.com/RAFALBRZOZOWSKIOFFICIAL

Rafał urodził się 8 czerwca 1981 roku w Warszawie. Już od dzieciństwa przejawiał zainteresowanie muzyką – jako młody chłopak uczył się grać na pianinie. Wkrótce ukończył jednak Akademię Wychowania Fizycznego i został brązowym medalistą Mistrzostw Polski w zapasach. Miłość do muzyki wzięła natomiast szybko górę. Choć nie porzucił poświęcania czasu sportowi, w 2002 roku wziął udział w programie “Szansa na sukces”, w którym zdobył wyróżnienie za wykonanie utworu z repertuaru grupy Szwagierkolaska. Niedługo później poznał Edmunda Stasiaka – byłego gitarzystę legendarnej grupy Lady Pank – dzięki któremu trafił do Emigrantów. Jako wokalista tego składu nagrał wówczas album “…i inne utwory”. To zapoczątkowało jego przygodę z muzyką “na poważnie”. Niebawem do współpracy z grupą De Mono zaprosił go Marek Kościkiewicz. Dzięki temu etapowi w karierze Rafał miał szansę zagrać niezliczoną ilość koncertów w kraju i zagranicą.

W 2011 roku Rafał postawił na ponowne otwarcie. Jako półfinalista programu “The Voice of Poland” wydał dwa single – “Nie mam nic” oraz “Na dobre masz zawsze mnie”. Drugi z nich został włączony do serialu “Na dobre i na złe” w Telewizji Polskiej jako utwór zamykający. Wkrótce miał nastąpić prawdziwy przełom w karierze: w 2012 roku światło dzienne ujrzał kolejny singiel artysty, “Tak blisko”, za który Brzozowski odebrał nagrodę podczas gali Eska Music Awards. Piosenka ta dotarła do drugiego miejsca AirPlay Chart – utworów najczęściej granych we wszystkich stacjach radiowych w Polsce. W tym samym roku ukazał się debiutancki krążek solowy Rafała, zatytułowany również “Tak blisko”, który zyskał status platynowej płyty.

Kolejne miesiące były dla Rafała przypieczętowaniem dotychczasowego sukcesu. Latem 2013 roku wystąpił na koncercie Lata Zet i Dwójki, gdzie odebrał nagrodę za najlepszy występ festiwalu, a także zdobył Super Jedynkę w kategorii Super Artysta na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od marca 2014 roku można było go oglądać w programie “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” w Telewizji Polsat, gdzie w parze z Izabelą Janachowską zajął siódme miejsce. W tym samym roku zaśpiewał polską wersję hymnu FIFA i Coca Coli na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Nie zrezygnował także ze swojej miłości do ruchu i wysiłku fizycznego – wciąż udziela się charytatywnie w licznych biegach promujących zdrowy tryb życia, a także edukację w sporcie.

W kwietniu 2014 roku, w przeddzień kanonizacji Jana Pawła II, Rafał – u boku sław polskiej estrady, między innymi Edyty Geppert, Haliny Frąckowiak, Ryszarda Rynkowskiego i Natalii Kukulskiej – wystąpił w koncercie “Kolory miłosierdzia”, uroczystości upamiętniającej Papieża Polaka. We wrześniu natomiast miała miejsce premiera jego kolejnego albumu, zatytułowanego “Mój czas”. Kolejne single pochodzące z tej płyty – “Linia czasu” oraz “Magiczne słowa”, będacy coverem legendarnego utworu grupy Ziyo (wykonanie to przyczyniło się do sukcesu programu telewizyjnego “Rolnik szuka żony”) – przypieczętowały triumf artysty, który rok po roku zdobył pierwsze miejsce w konkursie na Cyfrową Piosenkę Roku. Album w krótkim czasie pokrył się także złotem. Na przełomie października i listopada stanął w szranki w show TVP2 zatytułowanym “SuperSTARcie”, mającym na celu wyłonienie najbardziej wszechstronnego Super Artysty – Rafał zajął wówczas drugie miejsce. Jeszcze tego samego roku wydał też kolejny krążek – zawierający kolędy, pastorałki i utwory bożonarodzeniowe – “Na święta”. Nagrał także utwór “Z kopyta kulig rwie” w ramach akcji Siemacha Po Kolędzie, jak również “Pójdźmy wszyscy do stajenki” – z towarzyszeniem między innymi Margaret, Sarsy i Kasi Popowskiej.

Następny rok rozpoczął się dla artysty wręcz fenomenalnie: Rafał zaśpiewał w duecie z Katie Meluą podczas Night of the Proms w Atlas Arenie w Łodzi. W czerwcu ponownie sięgnął po statuetkę Super Jedynki w Opolu, kolejny raz w kategorii Super Artysta. W listopadzie ukazała się płyta “Borysewicz & Brzozowski”, nagrana w duecie ze współzałożycielem i liderem formacji Lady Pank, Janem Borysewiczem.

W listopadzie 2016 roku miała miejsce premiera kolejnego albumu Rafała – “Moje serce to jest muzyki, czyli polskie standardy” – będącego zbiorem interpretacji polskich klasycznych kompozycji w nowych aranżacjach, pod batutą Krzysztofa Herdzina. Na płycie zaśpiewali w duetach z Rafałem zaproszeni przez niego znakomici artyści: Zbigniew Wodecki, Wojciech Gąssowski, Irena Santor, Matt Dusk, Natalia Szroeder i Barbara Kurdej-Szatan.

W lutym 2017 roku Rafał z piosenką “Sky Over Europe” zakwalifikował się do polskich eliminacji 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. W krajowym finale zajął drugą pozycję. Kilka miesięcy później poprowadził swoją drużynę Tytanów do finału programu “Mali Giganci” w TVN, gdzie ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku poprowadził finał eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Natomiast 31 grudnia 2017 roku Rafał sprawdził się jako konferansjer Sylwestra Marzeń TVP 2 w Zakopanem – imprezie tej przewodził między innymi u boku Tomasz Kammela.

Od września 2017 roku muzyk prowadzi reaktywowany po latach program “Koło fortuny” w Telewizji Polskiej. Show cieszy się niesłabnącą popularnością – zmagania uczestników ogląda średnio dwa miliony widzów, czyniąc program hitem obecnej ramówki. “Koło fortuny” z Rafałem Brzozowskim emitowane jest przez siedem dni w tygodniu.

Rafał nie przestaje jednak koncertować w kraju i zagranicą, nie przestaje wspierać potrzebujących poprzez swoją muzykę, spełniać się jako wokalista i multiinstrumentalista, będąc jednocześnie kompozytorem swoich piosenek. Teledyski na jego oficjalnym kanale w serwisie YouTube zanotowały już blisko 60 milionów wyświetleń.

Termin: 27 lutego 2020, godz. 20.00
Miejsce: Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach
Bilety: 50 zł

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj