Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konkurs wiedzy o Muminkach w Raciborzu [FOTO]

Facebook Twitter

W którym miesiącu Muminki układają się do snu zimowego? Jaką nową pasję, po zbieraniu znaczków, odnalazł Paszczak? Kto znalazł zaczarowany kapelusz na szczycie góry? To niektóre z pytań, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu „W Dolinie Muminków”.

fot.mat.prasowe

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu po raz kolejny zaprosiła dzieci do konkursu wiedzy. Tym razem tematem konkursu były książki Tove Jansson „Dolina Muminków” oraz „Zima Muminków”.

Bajki o Muminkach, kiedyś bardzo popularne, w ostatnich czasach stają się nieco zapomniane. Aby przybliżyć najmłodszym czytelnikom te fantazyjne postacie oraz ich przygody, raciborska biblioteka zorganizowała specjalny konkurs wiedzy. Dzieci, które poznały świat Muminków same przyznają, że książki Tove Jansson są bardzo ciekawe i mają głębszy sens. Dlatego czytanie Muminków nie tylko sprawia im wiele radości i rozwija wyobraźnię, ale też uczy na przykładzie barwnych bohaterów i ich problemów.

Do konkursu przystąpiły uczestniczki w wieku 9-11 lat. Młode czytelniczki były bardzo dobrze przygotowane, dzięki czemu konkurs przebiegł w ekspresowym tempie.

Na konkursowym podium znalazły się:

  • I miejsce- Ewelina Stopa
  • II miejsce- Antonina Bielecka
  • III miejsce- Paulina Janicka

Biblioteka w Raciborzu zaprasza do udziału w kolejnych konkursach.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021