Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Kolejne zawody z uprawnieniami do wykonywania szczepień

Facebook Twitter

Dziś (09.04.) ministerstwo zdrowia podało poszerzoną listę zawodów z uprawnieniami w zakresie kwalifikacji i wykonywania szczepień przeciwko COVID-19. Poza lekarzami, będą mogli je realizować m. in. ratownicy medyczni fizjoterapeuci czy studenci kierunków medycznych.

Fot. pixabay.com

Dzisiaj zostanie opublikowane rozporządzenie ministra zdrowia, dzięki któremu poszerzymy dostęp do szczepień i do kwalifikacji do szczepień dla szeregu nowych zawodów. To jeden z kroków w kierunku przyspieszania procesu szczepień i upraszczania procedur

-powiedział dziś na konferencji prasowej minister Michał Dworczyk.

Do tej pory kwalifikować mógł wyłącznie lekarz – była to polska specyfika – teraz lista zawodów będzie 10 razy większa. Dołączymy w ten sposób do wielu krajów europejskich, które w taki sposób prowadzą szczepienia i ma to pozytywny wpływ na ich tempo

-dodał minister Dworczyk. Poniżej lista zawodów z uprawnieniami w zakresie kwalifikacji i wykonywania szczepień przeciwko covid-19.

Dziś także ma pojawić się uproszczona kwalifikacja, polegająca na wypełnieniu krótszej karty kwalifikacyjnej na szczepienie przeciw covid-19. Kwestionariusz wypełnia pacjent. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, pacjent będzie kierowany do lekarza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj