Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus na Śląsku: kolejne 54 osoby z dodatnim wynikiem

Facebook Twitter

Podjęto decyzje o kwarantannie dla 319 osób., a w szpitalu w Raciborzu zmarła 70-letnia częstochowianka. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach informuje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w woj. śląskim.

fot.fernandozhiminaicela/pixabay.com

Kolejni mieszkańcy ulegli zakażeniu Covid-19: 4 mieszkańców Tychów (3 kobiety: 2 młode i starsza oraz mężczyzna w sile wieku), 10 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 56, najmłodszy 24 lata), 3 mieszkańców Katowic (2 młode kobiety i mężczyzna w średnim wieku), mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, starszy mieszkaniec Sosnowca, 2 mieszkańców powiatu bielskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec Rybnika w średnim wieku, 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 kobiety: starsza i młoda oraz młody mężczyzna), mieszkanka powiatu gliwickiego w sile wieku, mieszkaniec Żor w średnim wieku, 2 mieszkańców Piekar Śląskich (młody mężczyzna i kobieta), mieszkaniec Zabrza w średnim wieku, młoda mieszkanka Gliwic, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w sile wieku, starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego, 2 mieszkańców Bytomia (dziecko i nastolatek), młody mieszkaniec Tarnowskich Gór oraz 18 pracowników KWK Sośnica.

60 kolejnych osób wyzdrowiało. 4 spośród nich wymagało leczenia w szpitalu pod specjalistyczną opieką medyczną. Pozostali mieszkańcy w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najmłodszy wyleczony ma 3 lata i mieszka w Zabrzu, najstarszy 97 lat – to mieszkanka Bytomia. Łącznie mamy już 995 wyleczonych w Śląskiem.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 6 577 / 6 258

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 397 / 401

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 775 / 7 446

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w woj. śląskim – 1 629

– liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie – 46 438

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 4 399 / 4 345

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 995 / 935

– liczba zgonów / ostatni raport – 158 / 156*

* W związku ze zdublowanym zgonem, zostaje on usunięty z wykazu.

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Zawierciu zmarł 52-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego, a w szpitalu w Raciborzu 70-letnia kobieta z Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj