Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Ograniczenia w środkach komunikacji

Facebook Twitter

Część ograniczeń od wczoraj (20.04.) została zniesiona, ale te wprowadzone w środkach komunikacji wciąż obowiązują. Osoby dojeżdżające więc do pracy autobusami nie będą miały łatwiej. A przypomnijmy, że wciąż obowiązują zmiany w kursach, a do tego zasada, że dozwolona liczba osób, jakie mogą przebywać w środkach komunikacji miejskiej, musi odpowiadać połowie miejsc siedzących.

Co jakiś czas w naszej redakcji odbieramy maile lub telefony od słuchaczy, którzy mają problemy z dostaniem się na czas do pracy. Nie jeżdżą np. busy na trasie Jastrzębie-Cieszyn, prywatny przewoźnik nie będąc w stanie zapewnić bezpieczeństwa pracownikom i pasażerom w dobie koronawirusa musiał podjąć decyzję o zawieszeniu wszystkich kursów, także na linii Pawłowice-Strumień-Bielsko-Biała. Osoby dojeżdżające w te rejony mają więc nie lada kłopot, bo jak dowiedzieliśmy się od naszego słuchacza trzeba teraz korzystać z autobusów miejskich i PKP, a rozkłady jazdy tych przewoźników nie są do siebie dopasowane. Czasem żeby złapać jakiś autobus pasażerowie muszą iść ponad 2 kilometry pieszo. I to niestety na razie się nie zmieni: MZK Jastrzębie utrzymuje rozkład jazdy jak w dni wolne od nauki szkolnej, są kursy, które w ogóle wypadły, bo ruch na niektórych trasach w czasie pandemii zamarł. Jak w wakacje jeździ komunikacja miejska w Wodzisławiu. Rybnicki ZTZ wciąż dokonuje korekt swojego rozkładu, dostosowując go do potrzeb pasażerów, choć nie zawsze to się udaje. Jak pisze do nas Ilona:

Ostatnio na linii 22 jechał jeden mały bus, choć powinny dwa i zostałam na przystanku spóźniając się do pracy. ZTZ będzie tę sytuację wyjaśniał z przewoźnikiem.

A najbliższa korekta komunikacji w Rybniku już dziś (21.04.), sprawdźcie rozkład zanim wybierzecie się w drogę.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj